KONDA'nın seçim anketi: HDP barajı geçiyor

İşte KONDA'nın 2015 Ocak anketine göre partilerin oy oranları

KONDA'nın seçim anketi: HDP barajı geçiyor

Konda Araştırma ve Danışmanlık (KONDA) tarafından Ocak 2015‘de yapılan seçim anketi sonuçları açıklandı. Kararsızlar dağıtıldıktan sonra HDP Barajı 10.6 ile geçiyor, AKP ise düşüşte.

KARARSIZLAR DAĞITILDIKTAN SONRA OY ORANLARI

Konda Son Anket‘e Göre Kararsızlar dağıtıldıktan sonra partilerin oy oranları ;

Ocak 2015 seçim anketi sonuçları

AKP %45,4

CHP %23,3

MHP %15,1

HDP %10,6

OYLARA GÖRE MİLLETVEKİLİ SAYILARI

Konda seçim anketine göre; Alınan oy oranlarına göre Milletvekili sayıları;

AKP 277 Vekil

CHP 120 Vekil

MHP 79 Vekil

HDP 74 Vekil

Seçim anketinin sonuçlarına göre, kararsızlarda büyük bir artış var, Türkiye’deki seçmenin dörtte biri ya "kararsız" ya da "sandığa gitmeyi düşünmüyor".

Konda’ya göre "seçmen kendisine seçenek bulamıyor, Akp’den soğuyan seçmenin muhalefete geçtiğine ilişkin bir bulgu yok". Chp ve Mhp’nin seçmeninde ise partilerinin iktidara aday olamayacağı düşüncesi hakim.

Ancak bir diğer muhalefet partisi olan HDP için aynı şey geçerli gözükmüyor; HDP bir önceki ay anketine göre oylarını %2,1 artırmış durumda. Kararsızlar dağıtılmadan bir önceki ankette 5.7 oy alan Halkların Demokratik Partisi, Ocak anketinde 7.8 olarak çıkıyor.

HDP BARAJI AŞAR MI ?

Konda son ankete göre ise HDP % 10.6 ile Barajı geçiyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
cem ulaş
cem ulaş - 6 yıl Önce

Kimse hayal Kurmasin Hep Nin Maxsimum En yüksek alacagi Oy %8-8.5 dur. Cumhurbaskanligi secimi ile kiyas yapmayin. çünkü Chp Tabaninin içine sinmeyen adaydi ekmeleddin. Chp nin emanet oyları geri dönecek bunda bende varım. ikincisi katilim %70 lerde idi katilim Yukselecek ve Hep nin oyları dusecektir. ins yanilan ben olurum Hep barajı geçer.

ercan
ercan - 6 yıl Önce

Cem ulus gerçekten inaniyorsan idanin arkasin da dur baraji birlikte aşalim demokratik bir mualefet temokratik bir turkiye yaratalim bu mevcut iktidar zihniyetinden de kurtulmmus oluruz gelecek dönem

hilmi bora
hilmi bora - 6 yıl Önce

HDP baraji acar en az 100 % 11 net alir

fevzi karaman
fevzi karaman - 6 yıl Önce

Aday aday çok net olmalı ve halkın sevilen olmalı parti çalsan birlikte harket etmeli butun parti çalışan birlikte mahle toplanti yapmal halkı çalısma davet etmeli roj baş

SIRADAKİ HABER