KONDA Genel Müdürü: İlk kez AKP karşıtlarının oranı AKP yandaşlarının oranını geçti

Seçimler yaklaşırken Bekir Ağırdır'dan çarpıcı tespitler

KONDA Genel Müdürü: İlk kez AKP karşıtlarının oranı AKP yandaşlarının oranını geçti

KONDA araştırma şirketinin genel müdürü Bekir Ağırdır, AKP karşıtlarının oy oranının ilk kez AKP yandaşlarının oy oranını geçtiğini yazdı. T24'teki yazısında konuyu değerlendiren Ağırdır, toplumdaki huzursuzluk ve tedirginliğin AKP'nin oy kaybının nedeni olduğunu belirtti.

Ağırdır, toplumun huzursuz ve tedirgin olmasını ise şöyle açıkladı:

"(...)Giderek artan biçimde IŞİD ve Suriye meselesi ve de bu meseleler etrafında birçok ülke ile siyasi itiş kakış rahatsız ediyor toplumu.

Kürt meselesinde açılım, çözüm süreci sürüyor bir yandan ama öte yandan da ne işin sonuna dair bir vaat etraflıca toplumun önüne konulabilmiş ne de tarafların medya üzerinden bağırış, çağırışları bitmiş.

Ekonomik kriz geliyor mu, gelmiyor mu derken işsizlik artıyor, kurlar yükseliyor.

Tüm bu hikâye içinde en önemlisi, uzunca bir süredir toplum doğru veya yanlış, 'ülke yönetiliyor' duygusunda iken şimdi 'acaba' diyor.

Her gün 'batı' ile, muhalefetle, devletin üst kurumlarıyla ve hatta kendi memurlarıyla kavga eden öfkeli bir Cumhurbaşkanı görüyor ekranlarda. Bu siyaset tarzını 2002’de tasfiye ettiğini sanırken Cumhurbaşkanı’ndan başlayarak tüm liderlerin ve partilerin de bu kavgaya dahil olduğunu izliyor."

AKP'nin 12 yıllık en büyük koz ve avantajının giderek en büyük dezavantajına dönüştüğünü vurgulayan Ağrıdır'ın oy oranına ilişkin tespiti ise şöyle:

"2011 Seçimlerinden beri bizzat iktidar eliyle, diliyle manipüle edilen kutuplaşmanın giderek şeytanlaştırmaya dönüştüğünü yaşıyoruz her gün, hayatın her alanında. Taraftarlarına aidiyet duygusu ve motivasyonu üreten iktidarın bu dil ve tarzının giderek kendi taraftarlarının bir bölümünde de huzursuzluk üretmeye başladığını gözlüyorum ben. Araştırmalarda ilk kez 'Ak Parti karşıtlarının' oranı 'Ak Parti yandaşlarının' oranını geçti. "

Yazının tamamı için tıklayınız. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2015, 10:15

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER