Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın operasyon mesajına destek

Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin çıkarları gerektiriyorsa her türlü operasyonu yapma hakkına sahiptir” dedi

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın operasyon mesajına destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, İzmir Milletvekili Kani Beko, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nu (DİSK) ziyaret etti.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

Çerkezoğlu ile birlikte kameraların karşısına geçen CHP lideri, Türkiye’nin, sendikaların sorunlarını konuştuklarını dile getirdi.

Kılıçdaroğlu daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türkiye’nin birkaç gün içinde Fırat’ın doğusunda başlatmayı planladığı operasyona ilişkin soru üzerine Kılıçdaroğlu, destek mesajı verdi.

“Türkiye’nin kendi güvenliğini sağlamak için her türlü önlemi alması gerektiğinin bilincindeyiz ve bunun farkındayız. Türkiye Orta Doğu’da kendi güvenliğini sağlamak zorundadır. Orada oluşabilecek bütün terör unsurlarına karşı da Türkiye’nin dikkatli bir politika izlemesi lazım. Eğer Türkiye’nin çıkarları gerektiriyorsa elbette ki her türlü operasyonu yapma hakkına sahiptir. Çünkü Türkiye bölgenin en güçlü ülkelerinden birisidir ve kendi sınırlarında terör örgütlerinin yuvalanmasına asla izin vermemelidir.”

NE OLUYOR?

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı açıklamada “Fırat’ın doğusuna harekat birkaç güne başlayacak” demişti.

Türkiye’nin planladığı operasyona ilişkin ise ABD tepkili, Rusya “Ankara’yla temasta” olduğunu söylüyor, Astana ortaklarından İran henüz sessiz olsa da rahatsızlığı biliniyor, Rojava’da ise ‘seferberlik’ var.

Kaynak: Karınca

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 11:35

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zerdoş
Zerdoş - 1 yıl Önce

Satılmış köpek kendini ne kadar inkar etsen dikatör sizi inkar etmez kürt tür diyor

adar
adar - 1 yıl Önce

alcak tek kelimeyle senin yillarda beri erdoganin kicini yaladigini biliniyordu

melek
melek - 1 yıl Önce

sorunların nedeni olanlar nasıl sorun çözecekler. konuştukça küçülüyorsunuz.acınacak durumdasınız

SIRADAKİ HABER