Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye 8. yıldönümü mesajı

Kılıçdaroğlu, HDP’ye gönderdiği mesajda HDP’nin Türkiye demokrasisine katkı sunacağını söyledi

Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye 8. yıldönümü mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) kuruluşunun sekizinci yılı dolayısıyla mesaj gönderdi.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar’a hitaben yazılan mesajda Kılıçdaroğlu, “Adalete olan özlemimizin giderek arttığı bu günlerde ülkemiz demokrasisine katkı sunacağınız çalışmalarda başarılar diliyorum” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun mesajı şu şekilde:

“Partinizin kuruluşunun 8. yıldönümü kutlamasına davetinize çok teşekkür ederim. Adalete olan özlemimizin giderek arttığı bu günlerde ülkemiz demokrasisine katkı sunacağınız çalışmalarda başarılar diliyor, kuruluş yıldönümünüzü kutluyorum. Sizin nezdinizde tüm parti yöneticilerine, üyelerinize ve katılan tüm konuklara selam ve saygılarımı sunuyorum.”

İMAMOĞLU: BARIŞI VE KARDEŞLİĞİ BÜYÜTMEKTEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ

HDP’nin sekizinci yıl kuruluş etkinliğine mesaj gönderen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, “Halkların Demokratik Partisi’nin 8’inci kuruluş yıl dönümü sebebiyle hem sizleri hem de HDP’ye gönül vermiş tüm partililerinizi yürekten kutluyorum” dedi ve mesajını şu ifadelerle sürdürdü:

“Daha adil ve eşit bir İstanbul için çıktığımız yolculukta adaletsizliğe ve haksızlığa karşı demokrasiden yana iradesini ortaya koyan tüm partililerinize bir kez daha teşekkürlerimi sunarım. Bu vesileyle barışı ve kardeşliği büyütmekten asla vazgeçmeyeceğimizin bir kez daha altını çiziyor, tüm katılımcılara en içten selam ve sevgilerimi gönderiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 10:23

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER