Kılıçdaroğlu'ndan Cizre saldırısı açıklaması

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cizre’deki polise yönelik bombalı saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu

Kılıçdaroğlu'ndan Cizre saldırısı açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah Şırnak’ın Cizre ilçesinde gerçekleşen, 11 polisin hayatını kaybettiği bomba yüklü araçla yapılan saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ankara Esenboğa Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"Bugünkü saldırılar gerçekten son derece acı ve vahim. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Yaralılar var. Bir an önce inşallah taburcu olurlar. Ailelerine sabırlar diliyoruz. Türk milletinin başı sağ olsun.

“Gerçekten çok acı. Bugün Erzincan'da şehidimizi sonsuzluğa uğurlayacağız. Onunla helalleşmeye gidiyorum. Allah sabır versin. Ailesiyle de görüşeceğiz.

“Türkiye bu tür acıları hak etmiyor. Bütün insanlarımızın yüreği ağzında. Ne söyleyeceğini bilmiyor. Sözün bittiği yerdeyiz aslında. Bunların önlemlerinin alınması lazım.

“Terör öyle bir noktaya geldi ki bir siyasal partinin tek başına çözemeyeceği olay haline dönüştü. Bu konuda bütün siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının, bütün vatandaşların ortak hareket etmesi gerekiyor.

“Elbette ortak hareket ederken, kınıyoruz, lanetliyoruz ama siyaset kurumunun biraz daha kendisini öne çıkarması ve bu sorunların çözümü konusunda biraz daha aktif rol üstlenmesi gerekir diye düşünüyorum."

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2016, 17:16
YORUM EKLE