Kılıçdaroğlu'ndan Çiftlik Bank açıklaması: Uruguay'dan inek, öküz getirebilirsin ama bu tosuncuğu getiremezsin

Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu

Kılıçdaroğlu'ndan Çiftlik Bank açıklaması: Uruguay'dan inek, öküz getirebilirsin ama bu tosuncuğu getiremezsin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

AKP Milletvekili Şamil Tayyar'ın gündeme getirdiği 'FETÖ' davaları ile ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, "2017’de şu açıklamayı yaptım: FETÖ davaları için parası olan, dayısı olan çıkıyor. AKP Milletvekili Şamil Tayyar 'Gaziantep’te FETÖ borsası var, milyon dolarlar dönüyor' diyor. Döner tabi niye dönmesin bastırır parayı tahliye olur."

Çiftlik Bank'la ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı'nın 'Uruguay'dan isteyeceğiz' sözlerine değindi. Kılıçdaroğlu, "Uruguay'dan besmelesiz et, inek, tosun, öküz getirebilirsin ama bu tosuncuğu getiremezsin" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları: 

18 Mart töreninde belediye başkanını niye dışlıyorsun? 'Benim konuştuğum yerde konuşamaz' diyorsun. Sen 18 Mart'ı bilmezsin sen ancak Man adasını bilirsin. Hani diyor ya 'tek devlet.' Ya zaten tek devlet var. İlla Rabia'ya çevirecek.

Çanakkale Savaşı Gazi Mustafa Kemal'in bir dünya lideri olarak ortaya çıktığı savaştır. 18 Mart şehitler günü bütün camilerimizde hutbe var ama hutbelerin içinde Gazi Mustafa Kemal'in adı yok. (Salondan 'Yuh' sesleri yükseldi, Kılıçdaroğlu 'Yuhlamayın' dedi) Eğer Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı Çanakkale Zaferi olmazdı. Şimdi Diyanet'e sormak isterim; Milli Kurtuluş Savaşı'nın liderini neden anmıyorsunuz? Bir fesli Kadir soytarısı var biliyorsunuz. Bu soytarıya Saray'daki zat gidiyor. Siz Atatürk'ü anmadığınızda bu soytarıyla aynı paralele düşüyorsunuz. Çanakkale'yi Atatürk'üz kabul etmek mümkün değildir. Umuyorum Diyanet İşleri Başkanlığı birilerinin etkisinde kalmaz. Geçmişte FETÖ'nün dini kullanarak neler yaptığını bliyoruz. Diyanet'in de bundan ders çıkarması lazım.

ŞAHİN ALPAY KARARI 

Geçtiğimiz hafta Şahin Alpay serbest bırakıldı. AYM kararıyla. Altanlar için niçin bir karar vermedi AYM? Onu da bekliyoruz. Bir yerde hukuksuzluk varsa onu düzeltmek yargının görevidir. Yargı bir yerlerden talimat alıyorsa o yargı değildir. Hitler Almanya'sının benzerini Türkiye'de yaşamak istemiyoruz.  

HAKİMLERE TEPKİ

Dün Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat bir toplantı yaptı. Hakim adayları geldiler kura çektiler. İçeri girerken bütün hakimler ayakta. Niye ayağa kalktınız? Bir partinin genel başkanı geldiğinde niye ayağa kalktınız? Zaten adalet diye bir şey kalmadı. Talimatla verilen karar adalet midir? Bekliyor Saray'dan nasıl talimat gelecek diye. Bu zat Saray'da konuşmuş, arada doğruları söylüyor, "Devletler ve milletler adalet üstünde yükselir veya adaletsizlik batağında boğulur. Mazlumun ahının arşı titrettiğini unutmayacağız" diyor. Ya hangi arş? Boğazı kesilen askerleri, ilacı verilmediği için ölenleri görmüyor musun sen? Bağımsız olsun yargı diyoruz. Adalet dağıtsın diyoruz. Ama onlar diyorlar ki 'bize birisi talimat versin ona göre karar verelim.'

Buradan oradaki hakim ve savcılara sesleniyorum, Cübbelerinize iki delik açınız, iki de düğme.. Düğmelerde Saray’ın amblemi olsun, ayağa kalktığınız zaman onların önünde o düğmeleri ilikleyin. Siz üçüncü güç olmaya layık değilsiniz.

ŞAMİL TAYYAR'IN AÇIKLAMALARI 

2017’de şu açıklamayı yaptım: "FETÖ davaları için parası olan, dayısı olan çıkıyor." AKP Milletvekili Şamil Tayyar 'Gaziantep’te FETÖ borsası var, milyon dolarlar dönüyor' diyor. Döner tabi niye dönmesin bastırır parayı tahliye olur.

Bu iktidar artık çökmüştür. Hiç bir söylemi sağlıklı ve tutarlı değildir. Bunlar yetmiyor gibi Afrin'di terördü derken aradan şeker fabrikalarını nasıl satarız derdindeler. Niye satıyorsun şeker fabrikalarını? AK Parti'nin genel başkanı diyor ki 'Bunlar zarar ediyor.' Bunlar zarar etmiyor Recep bey sen zarar ettiriyorsun. Yavuz Sultan Köprüsü de zarar ediyor onu da sat. Saray'ın 13 günlük parasını versinler hiç bir zarar olmaz. Asıl batak Saray'da. Sat o Saray'ı. Sonra biz 'Yerli ve milliyiz' diyor. Sevsinler senin yerliliğini. Gayri millisin sen. 

"ESNAFA GELİNCE KARTAL, RANTİYEYE GELİNCE KUZU"

Suriyelilere 30 milyar dolar harcadılar, nereye harcadınız bu parayı? O parayı da iç ettiler. Türk Telekom’un da borcu var. 4.5 milyar dolar borcu var. Esnafa gelince kartal, rantiyeye gelinci kuzu.

Neredeyse her evde bir işsiz var. Gençlerin işsizliği çok fazla. 24 milyon kişi iş aramak için Türkiye İş Bulma Kurumu’na başvuruyor. Zaman zaman işsizlik rakamları açıklanıyor, o açıkladıkları rakamların çoğu hayali. Ben size gerçek rakamları söylüyorum. Son bir kaç yılda bir avuç yabancıya ödedikleri faiz 149 milyar. Borç aldılar içeriden 689 milyar. Ben boşuna mi diyorum bunlar rantiyeci diye. Dünyanın kaynağını bir grup tefeciye ödüyorlar.

Bir de Çiftlik Bank kuruldu. Hepsinin önünde Çiftlik Bank'ı kuruyor. 77 bin 843 kişiyi dolandırıyor. 510 milyon lira tokatlıyor. Hükümet seyrediyor. SPK, BDDK, Ticaret Bakanlığı seyrediyor. Tıpkı Jet Fadıl gibi seyrediyor. Dolandırılanlara sesleniyorum, paralarınızı alabilirsiniz, ama o tosundan değil. BDDK'dan alabilirsiniz. Ama dava açmanız lazım. Bakan yeni uyanmış vatandaş uyanık olsun diyor. Bakan ama görmeyen. Vatandaş 77 bin kişi soyuluyor, valisi, kaymakamı, milletvekili gidiyor. Kimse banka ünvanı kullanamazsın demiyor. Bakan daha 11 tane benzer kuruluş var diyor. Onların da yurtdışına çıkmasını bekliyorlar.

Adalet Bakanı onu Uruguay'dan isteyeceğiz diyor. Suçluların iadesine ilişkin sözleşme de yok. Bu bakana söyleyeyim, Recep Bey'e de söyleyeyim, Uruguay'dan besmelesiz et, inek, tosun, öküz getirebilirsin ama bu tosuncuğu getiremezsin.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER