Kılıçdaroğlu'ndan ABD eleştirisi: Asla kabul edilemez

Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ABD Başkanı Donald Trump ve yardımcısının açıklamalarını değerlendirdi

Kılıçdaroğlu'ndan ABD eleştirisi: Asla kabul edilemez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’yle ilgili açıklamasına tepki gösterdi. Açıklamayı “kabul edilemez” olarak nitelendiren Kılıçdaroğlu, hükümeti de eleştirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ABD Başkanı Donald Trump ve yardımcısının açıklamalarını değerlendirdi.

Açıklamaların “müttefiklik hukukuna aykırı” olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “ABD Başkanı Trump ve ekibinin, ülkemize yönelik tehdit içeren sosyal medya mesajları müttefiklik hukukuna aykırıdır. Milli Kurtuluş Savaşı sonunda bağımsızlığını kazanmış bir ülkenin vatandaşları için bu mesajlar asla kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

Hükümeti de eleştiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Ancak, üzülerek belirtmeliyim ki tek adam rejiminin ülkemizde yarattığı hukuksuzluk ve yargının siyasallaşması, Trump ve ekibine böyle bir tutum alma cesareti verebiliyor. Yazık…”

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 12:22

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER