Kılıçdaroğlu'dan Bülent Tezcan açıklaması

Kılıçdaroğlu, Bülent Tezcan’a yapılan saldırı konusunda açıklamalarda bulundu

Kılıçdaroğlu'dan Bülent Tezcan açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Avukat Bülent Tezcan’a yapılan saldırı konusunda açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaoğlu, “Bu olay CHP’ye yönelik provokasyonların arttığını gösteren gelişmelerden biri. Daha önce de bana kurşun atmışlardı. Niye yapılıyor? Herhalde özel bir çatışma alanı yaratılmak isteniyor” dedi.

Hürriyet'e konuşan Kılıçdaroğlu, Tezcan’ın partililerle birlikte bir yemekte olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, saldırganın birkaç kez restorana girip çıktığını ve son girişinde ateş ettiğini anlattı.

Saldırganın şehitleri gerekçe gösterdiği iddiasını kendisinin de duyduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, olayı şöyle değerlendirdi:

“Failin belirlendiği bilgisi verildi. Başbakan da aradı, geçmiş olsun dileklerini aktardı. Kişisel bir husumet olmadığı, Sayın Tezcan’ın CHP’li olduğu için hedef olduğu anlaşılıyor. Bu olay CHP’ye yönelik provokasyonların arttığını gösteren gelişmelerden biri. Daha önce de bana kurşun atmışlardı. Niye yapılıyor? Herhalde özel bir çatışma alanı yaratılmak isteniyor.

”Saldırganın ‘şehitlerimiz var siz burada ahkam kesiyorsunuz’ diye bağırdığı iddia ediliyor. Size de geldi mi bu bilgi” sorumuza da “İktidarda CHP mi var ki şehitler konusunda bizden şikayet edecek? Kendisi de oradaymış üstelik” karşılığını verdi. Tezcan ile henüz konuşmadığını ama partililerden bilgi aldığını anlatan Kılıçdaroğlu, “Yaşanan doğrudan doğruya tahriktir."

PROGRAMI DEĞİŞTİ

Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ı ziyaret etmek için hafta sonu programını değiştirip Aydın'a geleceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2016, 13:25

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER