Kılıçdaroğlu: Afrin'de mücadele eden ordumuza her zaman güvendik

Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Kılıçdaroğlu: Afrin'de mücadele eden ordumuza her zaman güvendik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana'da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Afrin operasyonun değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Afrin'de mücadele eden ordumuza her zaman güvendik" ifadelerini kullandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

Biz babalarımız, dedelerimiz milli kurtuluş savaşını verip düşmanı denize dökerken bir deli çıkıp diyor ki, keşke Yunanistan galip gelseydi. Bunu söyleyen bir deli. Ve bu kişiye bu ülkenin Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan zat ziyarete gidiyor. Sormak istiyorum, "sen de mi aynı düşünüyorsun?" diye.

Bütün belediyelerimize açık ve net iki talimatım var. Bir belediye başkanlığını kazandığınız andan itibaren artık bütün beldenin belediye başkanısınız. Beldenin seçimle gelmiş amiridir, ayrım yapılmaz.

‘AYRIM YAPMAK BİZİM İNANCIMIZDA YOKTUR’

Geçen gün AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı diyor ki, metro yapacağız, önce bize oy veren vatandaşların olduğu yere metro yapacağız. Size sözüm var, İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, Antalya, Denizli, Bursa'yı alacağız. Ayrım yapmak bizim inancımızda yoktur.

Fazla konuşuyorlar, dolar, işsizlik artıyor. Çiftçi, esnaf perişan. Hiçbir ayrım yapmadan, bütün taşeron işçilere kadro verilmesi lazım.

İkinci talimatım, her belediye başkanı, yaptığı bütün harcamaların hesabını belde halkına verecek.

‘AFRİN'DE KAHRAMAN ORDUMUZUN MÜCADELESİ VAR’

Bugün, bir önceki programında Adana Şehit Aileleri Malulleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret eden Kılıçdaroğlu, Afrin Harekatı'nı anımsatarak şunları söylemişti:

"Şimdi Afrin'de kahraman ordumuzun mücadelesi var. Eminim bütün annelerin yüreği pıt pıt atıyordur 'Oğlum inşallah sağlık içerisinde mücadeleyi yapar, bayrağı diker ve evine huzur içerisinde döner' diye. Hepimizin ortak arzusu bu. Ama gidiyorsunuz, bir mücadele yapıyorsunuz ve şehitlerimiz oluyor. En son bir binbaşımız şehit oldu. Bütün şehitlerimizi anmak, onları minnet ve rahmetle anmak, şükranlarımızı sunmak hepimizin ortak görevidir."

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 13:24

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER