KESK: Saldırılar İç Güvenlik Paketi'nin provası

Eğitim boykotuna yapılan polis saldırıları Diyarbakır'da protesto edildi

KESK: Saldırılar İç Güvenlik Paketi'nin provası

Türkiye'nin dört bir yanında Alevi örgütleri ve Eğitim Sen'in çağrısıyla düzenlenen boykot ve greve yapılan polis saldırıları Diyarbakır'da protesto edildi.

Saldırılarda 76 kişinin gözaltına alındığını açıklayan KESK Eş Genel Başkanı Lami Özgen,  İçişleri Bakanı Efkan Ala'yı göreve çağırdı. Özgen, saldırıların İç Güvenlik Paketi'nin provası olduğunu söyledi.

Diyarbakır'da KESK ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nin çağrısıyla Ofis'te AZC Plaza önünde toplanıldı. EMEP, DBP yöneticilerinin katıldığı eyleme KESK Eş Genel Başkanı Lami Özgen, KESK Genel Sekreteri Hasan Toprak, Eğitim Sen MYK üyesi Sakine Esen Yılmaz'ın da bulunduğu çok sayıda sendika ve kitle örgütü temsilcisi katıldı. 

Burada yapılan ortak açıklama ile İzmir ve Antep olmak üzere illerde yürüyüşlere yapılan saldırı ve engellemelere tepki gösterildi. Eylemde konuşan KESK Eş Genel Başkanı Lami Özgen saldırılarda 76 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Özgen, İçişleri Bakanı Efkan Ala'yi göreve çağırdı. Özgen, yaşanan saldırıların İç Güvenlik Paketi'nin provası olduğunu söyledi. (Evrensel)

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 21:59

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER