Kahraman'a göre başarının 3 sırrı: Çok çalışmak, evlenmek, Allah'a inanmak

İsmail Kahraman Rize'de konuştu

Kahraman'a göre başarının 3 sırrı: Çok çalışmak, evlenmek, Allah'a inanmak

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Rize’de, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’nde konuştu.

Meclis başkanlığı süresince kendisinden tarafsız olmasının istediğini kaydeden Kahraman, şunları söyledi:

“Ben zaten meclisi yönetirken tarafsızdım. Ama meclis başkanı oldum diye kafamı boşaltmış değilim. Şimdi meclisimizin 26’ıncı dönemi kapandı. Seçim dönemine girdik, rahatça konuşabilirim. Siyasi konularda neden konuşmamam gerektiğini ifade etmek için bunu dedim. Bunu şu an çoğaltmayacağım.”

‘PAZARLIKLAR TERTİPLER BİTTİ’

24 Haziran seçimlerinin Türkiye için çok önemli olduğunu belirten Kahraman, şöyle konuştu: “Türkiye fevkalade iyi bir noktadadır. Neden yıkacağız, neden değişmeleri görmeyeceğiz? Ben kuvvetler ayrılığı prensibine inanan bir kişiyim. Bu 24 Haziran’dan sonra tatbikatına geçilecek, milletin kabul ettiği bu anayasanın yürürlüğü 24 Haziran’a bağlıdır. İstikrara kavuşacağız. Pazarlıklar, tertipler bitti. Bakıyorsunuz, eki dünyaya ‘Sakın bu anayasayı değiştirmeyin’ deniyor. Neden, lehimize de ondan. Çünkü rakip istemiyorlar. Bu oyunlara prim vermeyeceğiz. Yeni anayasa değişikliği için 24 Haziran şarttır. Kesinlikle cumhurbaşkanımız sevk ve idaresiyle harekete geçilecek ve Türkiye idealleşecek. Hep hayal ederdim. Bir arabada 2 şoför olmaz. Biri ‘duralım’, biri ‘gidelim’ der araba devrilir. Türkiye bunun pek faydasını görecektir.”

Gençlere tavsiyelerde bulunan Kahraman, “Başarının üç sırrı vardır. Bir çok çalışmak, iki evli olmak, üçüncüsü ise Allah’a inanmak. Sac ayak bu. İnançlı, çalışkan, azimli, dürüst bir aile hayatı. Bütün gençlerimize hayırlı bir hayat diliyorum.” 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 13:22

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER