Kaftancıoğlu Cumartesi Anneleri eyleminde: İstanbul ittifakı kazanacak

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Cumartesi Anneleri eyleminde yarınki İstanbul seçimini değerlendirdi

Kaftancıoğlu Cumartesi Anneleri eyleminde: İstanbul ittifakı kazanacak

Cumartesi Anneleri eylemine katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, eylem sonrasında yarın yapılacak seçime dair gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kaftancıoğlu, “31 Mart’ta halkın iradesi gasp edilmişti. 23 Haziran’da halk İstanbul’u yeniden sahibine yani İmamoğlu’na teslim edecek” ifadelerini kullandı.

‘HUKUK DEVLETİNDE DEĞİL PARTİ DEVLETİNDE SEÇİME GİDİYORUZ’

Bir gazetecinin “Seçim güvenliğine dair insanların kaygıları bu konuda ne yapacaksınız” diye sorması üzerine Kaftancıoğlu, “Son hazırlıklar tamamlandı. Biz nasıl ki 31 Mart’ta 16 milyon İstanbullunun bir oyunun çalınmasına izin vermediysek yarın akşam her okulda sandıkta tüm görevlilerimiz olacak. Yaklaşık 200 bin kişi şuanda bütün eğitimleri almış, ne yapacaklarını bilerek, sandık başlarındalar. Herkes anlatılanlar, Whatsapp gruplarından yazanları, iddia edilenleri bir kenara bırakıp, oylarını kullansınlar. Kaygılanmakta haklılar, çünkü biz hukuk devletinde değil, parti devletinde seçime gidiyoruz. Ama biz asla ve asla bir şeyin yaşanmasına izin vermeyeceğiz, önüne geçeceğiz. Bizim inancımız, aklımız ve haklı oluşumuzdan kaynaklı güçlülüğümüz var.”

‘İSTANBUL İTTİFAKI 16 MİLYONA HAKKINI TESLİM EDECEK’

Kaftancıoğlu, seçim ittifakına dair de “Ne mutlu bize ki biz 31 Mart’tan önce ne söylediysek, 23 Haziran’a giderken de aynı şeyleri söyledik. Ne mutlu bize ki biz bu toplumda tüm renklerin, seslerin, kimliklerin ayrıştırılmaması, barıştırılması ve kucaklaşması için siyaset yaptıysak. 31 Mart’tan önce İstanbul ittifakı demiştik yine İstanbul ittifakı diyoruz. Bu İstanbul ittifakı 16 milyona hakkını teslim edecek” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2019, 09:14

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER