İzmir'de Demirtaş'ın seçim standına saldırı!

Bir günde 3. saldırı...

İzmir'de Demirtaş'ın seçim standına saldırı!

Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için kurulan standa Rize ve Samsun ardından İzmir’de de ırkçı bir grup tarafından saldırı düzenlendi.

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde Halkların Demokratik Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için yapılan seçim çalışmaları kapsamında metro istasyonu karşısında kurulan standa ellerinde bıçaklar bulunan 15 kişilik ırkçı bir grup tarafından saldırı gerçekleştirildi.

''Mustafa Kemal'in askerleriyiz'' ve ''Türk’üz Türkçüyüz Atatürkçüyüz'' diye bağıran saldırgan gruba olay yerine gelen polisler müdahale etmezken, çevre esnafı saldırganlara ve polise tepki gösterdi.

Grup daha sonra ''Bu işin sonrası da var. Siz dağdan geliyorsunuz. Size burada stant açtırmayacağız'' diye tehditler yağdırdıktan sonra dağıldı. Saldırıda darp edilen HDP’li 2 kişi hafif şekilde yaralandı.

HDP’liler, stant başından ayrılmayarak çalışmalarını sürdürdü.

BİR GÜNDE 3. SALDIRI

İzmir’deki saldırı bugün öğle saatlerinden itibaren Demirtaş’ın seçim standına düzenlenen üçüncü saldırı oldu.

Rize’de Demirtaş’ı desteklemek amacıyla stant açan emekli öğretmen Nurettin Durmuş ırkçı 3 kişinin saldırısına uğrarken Samsun’da kurulan standa kalabalık ırkçı bir grup tarafından saldırı düzenlendi.

Her iki saldırıda da polis uzun süre saldırılara seyirci kalırken, Samsun’da gözaltına alınan saldırganlar ifadeleri ardından serbest bırakıldı.

Rize ve Samsun’daki saldırılar ardından açıklama yapan Demirtaş, saldırıları kınayarak, saldırıların seçim çalışmalarını engellemeyeceğini söylemişti. (ANF)

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2014, 21:43

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
memnun Türk
memnun Türk - 6 yıl Önce

Ne ırkçısı daha bir hafta olmadı izmir e gelen şehidi kim katletti haber yaparken çanak tutmayınn

mert
mert - 6 yıl Önce

sen ve senin gibiler katletti! uzlasiyi degil, kavgayi gürültüyü siddeti secenler yani. selahattin demirtas barisi savunurken bu saldirganlar ve sen terörü savunuyor, terör uyguluyorsunuz, yani teröristlik yapiyorsunuz, farkinda misin "memnun türk?". herkes senin gibi düsünseydi, tarih boyunca süren hicbir savas bitmez, sonsuza kadar sürerdi. ve yeryüzünde insan kalmazdi.
elbette baris eli uzatilirsa o el tutulacak, sen ve senin gibilere ragmen!

umut acar
umut acar - 6 yıl Önce

o izmire gelen askerin cenazesini işide destek veren devletinle onu oraya gönderen çok sevdiğin orduya sor...

SIRADAKİ HABER