İYİ Parti, korona izleme komitesi kurdu

Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, “Sürece katkı sağlayacak önerilerimizi sunacağız” dedi

İYİ Parti, korona izleme komitesi kurdu

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Başkanlık Divanı toplantısında salgın hakkında durum değerlendirmesi yaptıklarını, parti içinde bir izleme komitesi kurulduğunu açıkladı. Komisyonda Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, Genel Başkan Yardımcı Şenol Sunat, Ankara Milletvekili Aylin Cesur, Isparta Milletvekili Prof. Dr. Sinan Sözen, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ahat Andican görev yapacak.

‘KONGRELERİMİZ 15 GÜN ERTELENDİ’

Korona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında parti teşkilatlarının kongre süreçlerini de 15 gün erteleme kararı aldıklarını duyuran Ağıralioğlu, “Kongrelerimizi 15 gün erteledik, 15 gün sonra sağlık şartlarındaki duruma göre tekrar değerlendirme kararı aldık” dedi.

Türkiye’de tetkik sayılarının yeterli olmadığını, yeterli kit bulunmadığını ve tetkiklerin yavaş sonuçlandığını belirten Ağıralioğlu, “Henüz kendisine tetkik yapılamamış olanların taşıyıcı olma ihtimali çok yüksek. Oldukça fazla sayıda ve hızlı sonuç verecek kitlere ihtiyacımız var. 15 dakikada sonuç verenler var bunlarında hızla tedarik edilmesi lazım” dedi.

‘BİR TURİZM BÖLGESİ ÜST HALİNE GETİRİLEBİLİR’

İYİ Parti olarak korona virüsü ile mücadele sürecinde yatak kapasitelerinin yeterli olmaması durumunda oluşturulacak karantina bölgeleri için önerilerini belirten Ağıralioğlu, “Eğer şartlar Türkiye’de yatak kapasitemiz de yoğun bakımın üniteleri kâfi olmadığı bir duruma gelir ise bir turizm bölgesi üs haline getirilebilir. Turizm bölgelerimizde yatak kapasitemiz çok fazla çok rahatlıkla devlet inisiyatif alıp henüz turizm sezon açılmadığı için bir bölgeyi bu anlamda tehdit ve rehabilitasyon üssü haline getirebilir, bir pilot uygulama yapabilir” diye konuştu.

‘TAŞIYICI KAYIT SİSTEMİ OLUŞTURULMALI’

Gazete Duvar'da yer alan habere göre Umre’den dönen vatandaşların 15 gün karantinada kalabilme şartlarını düşünen devletin yurt dışından gelenleri de bu şartlarda değerlendirme mecburiyeti olduğunu ifade eden Ağıralioğlu, hasta kayıt sistemi ya da taşıyıcı kayıt sistemine geçilmesi gerektiğini belirtti. Ağıralioğlu, “Taşıyıcı kayıt sistemiyle beraber kim kiminle irtibatlı, test edebilme imkânı ve buna müdahale inisiyatifi de kuvvetlenecektir” ifadelerini kullandı. 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER