İşte son yapılan seçim anketi

Bugün seçim olsa...

 İşte son yapılan seçim anketi

Yerel seçimlere yaklaşılırken çeşitli tartışma programlarına konuk olan anket şirketlerinin yöneticileri, yaptıkları araştırmaların sonuçlarını açıklamaya devam ediyor.

BUGÜN SEÇİM OLSA

NTV ekranlarında yayınlanan Yakın Plan programına konuk olan AG Araştırma Başkanı Adil Gür, canlı yayında yaptıkları son araştırmanın sonuçlarını açıkladı. Ak Parti'nin oylarında bir miktar düşüş gözlemlediklerini belirten Adil Gür "Bu düşüş 17 Aralık operasyonuyla mı ilgilidir, yoksa yerel seçimin dinamiklerinden ötürü müdür bilinmez.

Bugün seçim olsa araştırmalarımıza göre AK Parti'nin oyları yüzde 45'in altında değil. Yani 46-47 mertebesinde. Ana muhalefet partisi oyları yüzde 27-28 civarında. Milliyetçi Hareket Partisi oyları yüzde 13-14 civarında. AK Parti'den düşen oylar MHP'de 1 puan artış olarak görülüyor" dedi.

Son dönemlerde yaptıkları araştırmalara dayanarak BDP'nin barajı geçebileceğini belirten Gür "Her zaman dediğim gibi ben bu yerel seçimlerde oylarını ciddi miktarda artıran partinin BDP olduğunu görüyorum. 17 Aralık operasyonunun sandığa etkisinin söylendiği gibi çok olmadığını söyleyebiliriz" şeklinde konuştu. (f5 haber)

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2014, 15:46
YORUM EKLE