İstanbul seçim sonucuna ilişkin Erdoğan'dan ilk açıklama

Erdoğan twitter hesabından bir mesaj paylaştı

İstanbul seçim sonucuna ilişkin Erdoğan'dan ilk açıklama

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sonucu hakkındaki Twitter hesabından açıklama yaptı.

Seçimi kazanan CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nu tebrik eden Erdoğan, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul’umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

2023 hedefleri için çalışacaklarını belirten Erdoğan, “Bundan önce olduğu gibi önümüzdeki süreçte de demokrasiden, hukukun üstünlüğünden, ülkemizin barış, refah ve istikrarından taviz vermeden, Cumhur İttifakı’nın ilkeleri çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde, 2023 hedeflerimize yürüyeceğiz” dedi.

Ay sonunda Japonya’da yapılacak G-20 Zirvesi’ne katılacağını belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bu ay sonu gerçekleştirilecek G-20 Zirvesi, Çin ziyareti ve ardından Güney Avrupa ve Balkanlar Zirvesi başta olmak üzere, Türkiye’nin önündeki tüm iç ve dış meselelere, milli menfaatlerimiz doğrultusunda titizlikle eğilmeye devam edeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 18:33

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fevzi KARTAL
Fevzi KARTAL - 7 ay Önce

Ben bir vatandaş olarak RTE ve AKP çevresinin kuvvetler ayrımı gözetilerek yapılan ekonomik savurganlıkların, adam ve yandaş kayırıcılığın, muhaliflere kotu davranışların, vatandaşların bir kesimini dıştalayarak ayrımcılık yapılmasının vb gibi tarafsız bir mahkemede, hatta uluslar arası bir mahkemede yargılanıp, sorgulanmasından yanayım, öneririm. Hukukun üstünlüğünün teit edilip vıjdanların rahat edilmesi gerekir... Hukukcuların işine karışamam ama ...

SIRADAKİ HABER