İngiltere'nin Türkiye raporuna Bakan Çelik’ten tepki

İngiltere'nin raporuna Türkiye'den ilk tepki Bakan Çelik’ten geldi

İngiltere'nin Türkiye raporuna Bakan Çelik’ten tepki

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, İngiliz Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu'nun Türkiye ile ilgili raporuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Çelik, "Bu tip raporlarda ya bizim görüşlerimiz hiç alınmıyor ya da alındıktan sonra bir kenara bırakılıp tek taraflı yazılıyor." ifadelerini kullandı.

Bakan Çelik, bu yıl Antalya'da altıncısı düzenlenen Türk-İngiliz Tatlıdil Forumu'ndaki "Türkiye'de Darbe Girişimi ve Sonrası" konulu panelde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Çelik’in açıklaması şu şekilde:

"Türkiye'nin parlamentosunda da o gece o bombaların altında mücadele vermiş, iktidar ve muhalefetten milletvekilleri var. Bu tip raporlar hazırlanırken bizim milletvekillerimizle, gerek AK Parti'den gerek muhalefet partilerinden, bir araya gelin ve ortak bir rapor hazırlayın. Anlaştığınız konular, anlaşamadığınız konular net bir şekilde, ortaya koyulsun. Yani bu raporlar hazırlanırken hiç kimse detaylara bizim kadar hakim olamaz. Ama sadece bizi de dinlemesinler. Muhalefet partilerinden milletvekili arkadaşlarımızı da dinlesinler, onların hepsi o gece kahramanca parlamentonun bombalanmasına karşı parlamentoyu korudular. Bu tip raporlarda ya bizim görüşlerimiz hiç alınmıyor ya da alındıktan sonra bir kenara bırakılıp tek taraflı yazılıyor."

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2017, 12:21

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER