İmamoğlu’ndan Erdoğan’a, "çöp dağları" yanıtı

İmamoğlu, "İstanbul'da çöp dağları oluştu" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a, "çöp dağları" yanıtı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz Bozhane Köyü’nde Riva Deresi’ndeki temizleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın “İstanbul’da çöp dağları oluştu” sözlerine yanıt veren İmamoğlu, "İstanbul’da da 24 tane AK Partili belediye var, bir tane de Milliyetçi Hareket Partili belediye var, 14 tane Cumhuriyet Halk Partisi belediyesi var. Hangi ilçelerde dağ gördüyse, bize bildirirler. Sayın Cumhurbaşkanı, bizi de bilgilendirirse, gidip o dağları görelim, tedbir alalım" dedi.

İmamoğlu’nun açıklaması şu şekilde:

“Ben Beylikdüzü’nden buraya, Riva’ya geldim. Ciddi bir kilometre. Ben, tariflenen şeklinde bir şey görmedim. Belki bunlar siyasi cümleler; ama ben hoşlanmıyorum siyasi cümlelerden. Bence Sayın Cumhurbaşkanı’mızı yanlış bilgilendiren insanlar var. Artı; İstanbul’da çöp toplama işini, ilçe belediyeleri yapar. Yani bunun kuralı öyledir. İstanbul’da da 24 tane AK Partili Belediye var, bir tane de Milliyetçi Hareket Partili belediye var, 14 tane Cumhuriyet Halk Partisi belediyesi var. Hangi ilçelerde dağ gördüyse, bize bildirirler. Hangi ilçeden böyle bilgi almışsa Sayın Cumhurbaşkanı, bizi de bilgilendirirse, gidip o dağları görelim, tedbir alalım. Ama bunlar siyasi cümleler. Toplum, bu cümleleri pek dinlemiyor. Bence bu literatürden vazgeçmelerini öneriyorum.”

İmamoğlu, İstanbul’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı deprem toplantısına davet edilip edilmediğine ilişkin soruyu da şöyle yanıtladı: ”

Şahsıma bir davet gelmedi ama açıkçası toplantının içeriğini de bilmiyorum. Sayın Bakan, Sayın Vali ile bir toplantı yapamaz mı; yapabilir. Bazen bizim birimlerimiz de davet ediliyor, gidiyor arkadaşlar. Oraya giden arkadaşlarımız olmuştur. Ama ben şahsen davet edilmedim; edilseydi giderdim. O ayrı bir şey ama bu seviyede konuyu tartışmıyoruz. Mühim olan hasta şifa bulsun. Dolayısıyla bizim baktığımız pencere o değil. Biz, gerektiğinde Sayın Bakan’la da telefonla görüşüyoruz konuşuyoruz. Tabii önemli bir konu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, Başkan seviyesinde temsil edeceği bir toplantı olursa da beni davet edeceklerine inanıyorum. İnşallah bundan sonra öyle bir süreç yaşatırız İstanbul’a.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER