İmamoğlu'ndan Süleyman Soylu'ya: Ben seçilen kişileri ziyaret ettim

İmamoğlu, Kemerburgaz Kent Ormanı'nda incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı

İmamoğlu'ndan Süleyman Soylu'ya: Ben seçilen kişileri ziyaret ettim

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 'İmamoğlu başka işlerle uğraşırsa pejmürde ederiz' sözlerine yanıt verdi.

İmamoğlu "Devlet adamlığı diye bir tanımımız var bizim. Çok düşünüp az konuşmayı gerektiriyor. Sizi dünya dinliyor. Ülke içinde söylenen her cümle bizi ilgilendiriyor. Siyaset alanı dikkatli konuşmayı gerektiriyor. Polemikten beslenmiyorum, hâlâ o noktadayım. Söylenen sözler üzücüydü. Bir insanı karalamak hoş bir durum değil" dedi.

Görevden alınarak yerlerine kayyım atanan HDP'li belediye başkanlarıyla görüşmesine ilişkin de konuşan İmamoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak 'seçime girmesinde sorun yoktur' denilen ve seçilen kişiyi ziyaret ettim ben" ifadelerini kullandı.

Kemerburgaz Kent Ormanı'nda incelemelerde bulunan İmamoğlu daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisinin kayyım atanan HDP'li belediye başkanlarına yaptığı ziyaret etmesine yönelik eleştirilerine yanıt veren  İmamoğlu, "Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak seçime girmesinde sorun yoktur denilen ve seçilen kişiyi ziyaret ettim" dedi.

'BEN SEÇİLEN BİR KİŞİYİ ZİYARET ETTİM'

"Ortaya koyduğumuz alan benim önceliğim, İstanbullu bunu benden bekliyor. Bazen ister istemez ufak tefek reflekslerimiz oluyor. Ben zaten devlet adamlığının gerektirdiği hususu istiyorum bütün yetkili insanlardan. Söylenen sözler üzücüydü" diyen İmamoğlu, Soylu'nun açıklamalarına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Çok acı Türkiye Cumhuriyeti'nin bir belediye binasına gittim ben. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak 'seçime girmesinde sorun yoktur' denilen ve seçilen kişiyi ziyaret ettim ben. Milli duygularımı işaret eden her şeyi hediye ederim, hediye edemeyen utansın. Ben burada nasıl konuşuyorsam Diyarbakır’da da öyle konuşuyorum. Devlet büyükleri devletinde yaşayan millete öyle bakmazsa hiçbir sorun çözülemez. Benim yaptığım tümüyle hukuka uygundur. Bunu yarın ülkenin her yerinde yaparım. Benim milli duygularımı temsil eden unsurları hediye etmeyeceğim de neyi edeceğim. Ben Türkiye cumhuriyeti sınırında kim yaşıyorsa ben ona Atatürk fotoğrafı da hediye ederim her şeyi de ederim. Hediye edemeyenler utansın. Biz siyasi kuruluşların güçlenmesini sağlamalıyız. Bunu yarın ülkenin her yerinde Hakkari'de de Kars'ta da yaparım. Kendilerine de tavsiye ederim."

'HENÜZ KURTARILACAK ÇOK İSRAF VAR'

Yenikapı'da sergilenen İBB'ye ait ihtiyaç fazlası araçlara da değinen İmamoğlu, "Yenikapı'ya yarın ya da öbür gün gideceğim. Benim oradaki araçlarla fotoğraf çektirme diye bir çabam olmaz. Amacım bu şehrin israfını engellemek. Ben utanıyorum onları mı göstereceğim? O kadar hizmet fazlası aracın gereği neydi? Arkadaşlarım o  bakımdan açıklayacaklar. Niye araçların uydu takip sistemleri belli bir dönemde kayıt altından çıkarılsın? Memleketin malına biz gözümüz gibi bakacağız. Teknik raporları arkadaşlarım hazırlıyor. Bazı kurum, kuruluş hatta ailelere neden araç tahsis ediliyor? Niye uydu takip sistemi araçlardan sökülüyor? Henüz kurtarılacak çok israf var, korunacak çok alan var. Hem araç kira bedeli hem yakıt bedeli açıklanacak" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 12:06

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER