İHD'den Özdağ hakkında suç duyurusu: Irkçılık suçtur

Eren Keskin, HDP Milletvekili Garo Paylan'a yönelik ırkçı tehditleri nedeniyle Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı

İHD'den Özdağ hakkında suç duyurusu: Irkçılık suçtur

İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı avukat Eren Keskin, bağımsız milletvekili Ümit Özdağ hakkında HDP Milletvekili Garo Paylan'a yönelik ırkçı tehditleri nedeniyle suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.  

Özdağ, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda HDP'li Paylan'a yönelik, "Terbiyesiz tahrikçi adam. Çok memnun değilsen çek git cehennemin dibine. Talat Paşa vatansever Ermenileri değil senin gibi arkadan vuranları sürdü. Sen de zamanı gelince bir Talat Paşa deneyimi yaşayacaksın ve yaşamalısın" ifadelerini kullanmıştı. 

Eren Keskin bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Biz İHD ırkçılık ayrımcılığa karşı komisyon olarak, Ümit Özdağ hakkında, suç duyurusu yapacağız. Keşke bizden önce, bir ‘gerçek hukukçu savcı‘ çıksa da, soruşturma açsa.. Bir umut işte..." dedi.

Keskin daha sonra konuya ilişkin yaptığı bir başka paylaşımda ise "Biz suç duyurusunu yaptık. Irkçılık, suçtur" ifadelerini kullandı. Keskin tweetinde suç duyurusunun dilekçesini de paylaştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 3 ay Önce

IRKÇILIK suç,aynı zamanda ASİMİLASYON'DA suç. Milletin vekili,RET üzerine kurulu zihin dünyasını 21 yüz yılda halen sürdürüyorsa ,yazık bu ülkeye diyeceğim ama diyemiyorum.
Bu topraklarda yaşanmış acıları yok sayan mecliste bulunan DÖRT parti söz ve ağız birliği yaptı.
Şimdi bunların hangisi iktidar,hangisi mualif ayırmak için KARBON testi yapmak lazım.
Yazık,yazık bu ülkenin kadim halklarına evrensel değerleri REVA görmeyenlerden demokrasi bekliyoruz.
vay halimize

SIRADAKİ HABER