İçişleri Bakanı'ndan, Diyarbakır'da 3 kişinin öldürülmesine ilişkin açıklama

Diyarbakır'da AKP'lilerin usulsüzlüğünü engellemek isteyen 3 kişi öldürüldü

İçişleri Bakanı'ndan, Diyarbakır'da 3 kişinin öldürülmesine ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da öldürülen 3 kişi hakkında açıklama yaptı.

İddialara göre, AKP’lilerin, köyde bulunmayan seçmenlerin yerine oy kullanmak istemesi üzerine çıkan tartışmanın ardından cinayet işlendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şu ana kadar bir iki yerde, özellikle Güneydoğu'da iki yaralamalı, bir de iki vefat içeren iki önemli silahlı olay söz konusu oldu. Onlar da bu seçim tartışmalarından kaynaklandı. Birisi, toplu bir şekilde oy kullanmak isteyenlere müdahale etti oradaki vatandaş, o arada bir çatışma çıktı. Diğerinde de yine buna benzer bir olay söz konusu oldu. Onun dışında birtakım asayiş olayları var. Bu asayiş olaylarına da bakılıyor" dedi.

Çermik'e 30 kilometre uzaklıkta bulunan Yabanardı Köyü'nde seçim sandıklarının kurulduğu köy okulunun bahçesinde saat 09.30 sıralarında akraba olan 2 grup arasında siyasi görüş farklılığı nedeniyle kavga çıktı.

Tabanca, bıçak ve sopaların kullanıldığı kavgada, iddiaya göre köy muhtarı Hıdır Yıldız'ın oğlu Mehmet Yıldız'ın tabanca ile ateş açması sonucu 3 kişi yaralandı.

Siverek Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Abdülrezzak ve Şeyhmus Yıldız yolda yaşamını yitirdi, İdris Yıldız ise hastanede yaşamını yitirdi.

Olayla ilgili köy muhtarının oğulları Mehmet ve Tahir Yıldız gözaltına alınırken, köyde yeni olayların önlenmesi için takviye ekiplen gönderilerek önlem alındı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2017, 21:37

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER