Hükümetten ilk açıklama

Gezi Parkı direnişi ile başlayan protestolara yönelik ilk açıklama Arınç'tan geldi...

Hükümetten ilk açıklama

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Taksim Gezi Parkı ve çevresinde yaşanan olaylara ilişkin bir açıklama yaptı.

İstanbul 6'ncı İdare Mahkemesi'nin aldığı kararı isabetli bulduğunu belirten Arınç, "Burada ne yapılıyor, ne yapılmak isteniyor, topluma en güzel şekliyle anlatılmalıdır" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "İçişleri Bakanlığımız, olaylar sırasında aşırı bir şiddet kullanılıp kullanılmadığını veya samimi insanlara bir zarar verilip verilmediğini teftiş veya bir soruşturma başlatmak suretiyle araştırma noktasına gelmiştir." dedi.

İstanbul 6'ncı İdare Mahkemesi'nin Taksim Gezi Parkı ve çevresiyle ilgili aldığı karara da değinen Arınç şunları söyledi:

"Kaldı ki dün, zannediyorum İstanbul 6'ncı İdare Mahkemesi olacak, acilen verdiği bir kararla buradaki yapılaşmanın yürütmesinin durdurulmasına karar vermiştir. Mahkemenin kararını doğrusu yerinde ve isabetli buluyorum. İdare, bu mahkeme kararına uymak zorundadır. En azından burada ne yapılıyor, ne yapılmak isteniyor, topluma en güzel şekliyle anlatılmalıdır" dedi.

'ZOR VE KÖTÜ GÖRÜNTÜLER'

Taksim Gezi Parkı ve çevresinde yaşanan olaylara ilişkin görüşlerini de dile getiren Başbakan Yardımcısı Arınç, "Dünkü görüntüler fevkalade zor görüntülerdir, kötü görüntülerdir, yanlış görüntülerdir. Bu gösteriler sırasında zarar gören çevreye duyarlı insanlarımız vardır. Onlar adına çok üzüldüğümü ve onlara 'geçmiş olsun' dileklerimi ifade etmek istiyorum. Maalesef aralarına katılan birtakım provokatörlerin meseleyi farklı bir boyuta çekmek istemeleriyle istenmeyen görüntüler meydana gelmiştir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2013, 16:36
YORUM EKLE