HDP’nin Mardin adayı Türk: İpoteğin kaldırılmasına saatler kaldı

Türk, “İpoteğin kaldırılması konusunda halkımız gereken cevabı verecektir” dedi

HDP’nin Mardin adayı Türk: İpoteğin kaldırılmasına saatler kaldı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin Büyükşehir Belediye eşbaşkan adayları Figen Altındağ ve Ahmet Türk, yerel seçimler için oylarını kullandı.

Türk, oyunu Artuklu ilçesinde bulunan Kasımiye Ortaokulu'ndaki 1321 Nolu sandıkta, Altındağ ise, Ömerli ilçesinde bulunan Mehmet Kavak Lisesi’ndeki 1007 Nolu sandıkta oyunu kullandı.

GAZETECİLERE ENGEL

Valilik tarafından hazırlanan listede isimleri yer almayan gazetecilerin oy verme işlemini takip etmelerine izin verilmedi.

Eşbaşkanların yanında bulunanların da fotoğraf çekmeleri engellenmek istendi. Yaşanan tartışma eşbaşkanların araya girmesi sonrası büyümezken, Türk ve Altındağ oylarını kullanarak okullardan ayrıldı.

‘HALKIMIZ BUGÜNÜ BEKLİYORDU’

Oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Türk, seçimlerin barış, kardeşliğin tesisine ve Türkiye halklarının geleceği ve özgürlüğüne vesile olmasını umduğunu belirtti.

Halkın büyük bir heyecan ile sandık başına gitmesini beklediklerini ifade eden Türk, “Biliyoruz ki; her oy geleceğimiz için çok önemlidir. Biz umutluyuz, bu seçim barış, kardeşlik ve adaletin geleceği için önemli sonuçlara vesile olacak” dedi.

Halkın kayyumlara bugün itibari ile cevap vereceklerini kaydeden Türk, “Halkımız bugünü bekliyordu. Arkadaşlarımız, halkımız yoğun bir çalışma süreci geçirdi. Çok kalmadı. Saatler kaldı. Halkımızın iradesine ipotek koyuldu. İpoteğin kaldırılması konusunda halkımız gereken cevabı verecektir bugün” diye konuştu.

HDP'nin Nusaybin, Kızıltepe, Artuklu, Midyat, Ömerli, Savur, Derik ve Mazıdağı ilçe belediye eşbaşkan adayları da oylarını bulundukları ilçelerde kullandı.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
MARDİN MARDİNLİLERİNDİR NOKTA
MARDİN MARDİNLİLERİNDİR NOKTA - 1 yıl Önce

Mardin çoktaan kazandı Ahmet takma kafanı huzurlu ol .Git İPOTEK yapanların g..tüne tekmeyi at nokta

HERALDE YANİ
HERALDE YANİ - 1 yıl Önce

İPOTEĞİ KALDIRDIK .! Doğu ve güney doğu SAHİPLERİNİ BULDU NOKTA

MARDİN MARDİNLİLERİNDİ ŞİMDİDE MARDİNLİLERİN 1000 SENE ÖNCEKİ OLDUĞU GİBİ
MARDİN MARDİNLİLERİNDİ ŞİMDİDE MARDİNLİLERİN 1000 SENE ÖNCEKİ OLDUĞU GİBİ - 1 yıl Önce

Sayın AHMET bey bu iş bitti .İPOTEĞİ kaldırdık oldu bitti .Şimdi kutlama sırası ,Düşmanları çatlatma sırası hadi şimdi gidelim g..tlerine tekmeyi atalım damgalayıp patronronlarına ULUSLAR ARASI POSTA SEVİSİ (( UPS )) İLE POSTALAYAL7M .Söyledim size taa başından bu yana MARDİN MARDİNLİLERİNDİR budan 1000 sene önce olduğu gibi ve kıyamete kadarda bizim .Dolayısı ile tayyip MESAJI ALDI . Biz mardğnli HANIMLAR HALAY ÇEKMEYE GİDİYORUZ BÜTTÜN MARDİN DAVETLİDİR NOKTA

MESAJI ALDI AKP NOTA
MESAJI ALDI AKP NOTA - 1 yıl Önce

Diyarbakır şadakar hele yar ,URFA MARDİNE BAKAR hele yar . İPOTEĞİ KALDIRDIK CANIM YAR ,CANIM YAR .

SIRADAKİ HABER