HDP’den Diyarbakır’da mazbata başvurusu

Diyarbakır’da Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı seçilen Mızraklı, mazbatalarını alıp, göreve başlamak istediklerini söyledi

HDP’den Diyarbakır’da mazbata başvurusu

HDP’den Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediye eşbaşkanı seçilenler, mazbatalarını almak için İl Seçim Kurulu’na başvurdu.

Yerel seçimlerde HDP’den Diyarbakır’da Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı seçilen Adnan Selçuk Mızraklı ile Bağlar, Sur, Yenişehir ve Kayapınar belediye eşbaşkanlıklarına seçilenler, mazbatalarını almak için İl Seçim Kurulu’na dilekçe verdi.

Dilekçelerini veren HDP’liler adına gazetecilere açıklamada bulunan Adnan Selçuk Mızraklı, mazbatalarını alıp, göreve başlamak istediklerini söyledi.

Kendisiyle beraber 4 merkez ilçe belediye başkanı ve bazı meclis üyeleriyle birlikte İl Seçim Kurulu’na dilekçe verdiklerini belirten Mızraklı, “Seçimler gerçekleştirilmiş olmasına rağmen hala seçimin sonuçlarını teyit etmekle bunu kamuoyuna açıklamakla yükümlü olan Yüksek Seçim Kurulu bu açıklamaları sürekli ertelemektedir. Nedenini, gerekçelerini kamuoyundan saklamakta. Bölgemizde ve özellikle Diyarbakır başta olmak üzere telafisi mümkün olmayan oldukça ezici sonuçlarla seçmen iradesi çıkmış olmasına rağmen sürekli mazbataların verilmesi geciktirilmektedir. Bunun üzerine bizler bugün Diyarbakır’daki büyükşehir ve 4 ilçemizin belediye eş başkanları ve seçilmiş meclis üyeleri olarak İl Seçim Kurulu’na geldik. Bu durumun açığa çıkarılması için bir an önce bize bilgi verilmesi noktasındaki tutumumuzu gösterdik ve dilekçelerimizi verdik. Bir an önce bu mazbatalar verilmeli” dedi.

Kaynak: BirGün

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 11:46

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER