HDP’de sürpriz aday adayı isimleri

Türkiye sol ve sosyalist hareketlerden birçok temsilcinin ismi de aday adaylık için konuşuluyor

HDP’de sürpriz aday adayı isimleri

HDP’de gazeteci Ahmet Şık’ın aday adaylığı açıklamasının ardından kulislerde Türkiye sol ve sosyalist hareketlerden birçok temsilcinin ismi de aday adaylık için konuşuluyor. 

Halkların Demokratik Partisi’nde (HDP), 21 Mayıs’ta YSK’ye sunulacak olan milletvekilliği adaylık listesi için mesai sürüyor.

Gazeteci Ahmet Şık’ın İstanbul için aday adaylığını açıklamasının ardından gözlerin çevrildiği partide Türkiye sol ve sosyalist hareketlerden önemli isimlerin de kulislerde adı geçiyor.

Mezopotamya Ajansı’nın edindiği bilgilere göre; Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Halkevleri’nin önceki dönem genel başkanlığını yapan Oya Ersoy, SYKP Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, ESP’den Murad Çepni, Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (ÖSP) Genel Başkanı Sinan Çiftyürek, Devrimci Parti Genel Başkanı Musa Piroğlu ve eski AKP milletvekili Ahmet Faruk Ünsal’ın da adaylık için isimleri konuşuluyor. 

Haftasonu da devam edecek olan tartışmalarının ardından kesin adaylık listesi YSK’ye sunulacak. 22 Mayıs’ta ise Ankara’da aday tanıtım toplantısı ile aday listesi kamuoyuna deklare edilecek. 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 12:38

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
NEDiM ŞENER'de gelsin
NEDiM ŞENER'de gelsin - 2 yıl Önce

Harika bir liste ....!
InsAllah NEDiM ŞENER'in isminide goruruz bu listede.

vedat
vedat @NEDiM ŞENER'de gelsin - 2 yıl Önce

nedim şener kürt düşmanı bir faşisttir.

cebeli telli
cebeli telli - 2 yıl Önce

bence erkal baş iyi bi seçım

Zerdoş
Zerdoş - 1 yıl Önce

Akıl mantık faşişt bir dikatör teröris tarafında Devletin bütün kurum ve kuruluşlarına el koymuş nasıl olurda seçimden bas etmek

SIRADAKİ HABER