HDP, Urfa ve Mardin'de kriz merkezi oluşturdu

Kriz merkezlerinde HDP PM üyeleri, milletvekilleri ve belediye eşbaşkanları yer alıyor

HDP, Urfa ve Mardin'de kriz merkezi oluşturdu

Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik başlatılan operasyon sonrasında sivil kayıpların yaşandığı Mardin ve Urfa’daki duruma ilişkin HDP bir kriz koordinasyonu oluşturuldu.

HDP’nin 9 Ekim’de oluşturduğu Merkezi Kriz Koordinasyonuna bağlı olarak bugün itibariyle Urfa ve Mardin için iki ayrı kriz merkezi oluşturuldu. Mardin ve Urfa’da çalışma yürütecek olan kriz merkezlerinde HDP PM üyeleri, milletvekilleri ve belediye eşbaşkanları yer alıyor.

Oluşturulan merkezler; krizin derinleşerek sınır bölgelerindeki yerleşim yerlerinin boşaltılması ve saldırılar sonucunda yaşanan can kayıpları ve yaralamalara karşı tedbir geliştirmek, dayanışma ağları oluşturmakla görevlendirildi.

HDP tarafından bölgedeki il, ilçe örgütleri ve belediyelerine gönderilen genelgede her türlü hazırlığın tamamlanarak dayanışma ağlarının güçlendirilmesi istendi.

HDP’nin ayrıca Meclis Başkanvekili Mithat Sancar başkanlığında milletvekilleri ve PM üyelerinden oluşan bir heyeti, can kayıplarının arttığı Nusaybin’de incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gitti.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 16:12

YORUM EKLE
YORUMLAR
Öylesine  biri
Öylesine biri - 1 yıl Önce

Hdp ölüleri saymakla mi meşgul. Pervin Buldanin twitter sayfasına baktım kaç gündür kopan kızılca kıyamete rağmen tek bir paylaşım yok. Herhalde Evinde de polis engellemez . Bu kadar insanın gözü bu cografyadayken bu korkaklık sinmislikle mi kurtulacak bu millet. Mecliste Her ayın 15 inde maaş almak dışında Ne işleri var. İşlerine baksınlar Kriz masası falan kurmasinlar.

SIRADAKİ HABER