HDP'nin Meclis'e sunduğu Tahir Elçi’nin ölümüne ilişkin araştırma önergesi reddedildi

HDP'nin, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde öldürülen Tahir Elçi'nin ölümünün araştırılmasına ilişkin önergesinin bugün gündeme alınması önerisi kabul edilmedi

HDP'nin Meclis'e sunduğu Tahir Elçi’nin ölümüne ilişkin araştırma önergesi reddedildi
Halkların Demokratik Partisi (HDP), Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin ölümüne ilişkin araştırma önergesinin gündeme alınarak, görüşülmesi için Meclis Genel Kuruluna grup önerisi getirdi.

“POLİS KAMERASI KAYDINDA 13 SANİYELİK BİR KISIM YOK”

Elçi'nin ölümünün ardından, bölgedeki delillerin bilinçli bir şekilde toplanmadığını savunan HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, olay sırasındaki polis kamerası kaydında 13 saniyelik bir kısmın olmadığını aktardı.

Ortada olaya ilişkin bir şüpheli bulunmadığını dile getiren Beştaş, "Tahir Elçi konuşmasından dolayı hedef gösterildi, öldürüldü. Faillerini devlet biliyor, hükümet biliyor ve bu failleri açıklamıyor. Diğer binlerce faili meçhul cinayet gibi bunun da faillerini aklamak, sürüncemede bırakmak ve olayı karartmak telaşındadır" dedi.

“TAHİR ELÇİ'Yİ TAHİR OLMAYANLAR VURDU”

Beştaş, "Tahir Elçi'yi tahir olmayanlar vurdu, tahir olamayanlar vurdu. Ve bu, bizim açımızdan çok önemli bir mevzudur. Meclisin bu konuda bir araştırma yapması hayati önemdedir" değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından HDP grup önerisi kabul edilmedi.

(Kaynak: CNN Türk)

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2016, 21:23
YORUM EKLE