HDP'li Zeydan: AKP kendi ayağına kurşun sıkmıştır

DBP il binasını ziyaret eden milletvekilleri Abdullah Zeydan ve Nihat Akdoğan, burada basın açıklaması yaptı

HDP'li Zeydan: AKP kendi ayağına kurşun sıkmıştır

Hakkari Belediyesi'ne kayyum atanması ve DBP il binasında açlık grevi başlatan 27 kişinin gözaltına alınmasını eleştiren HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, "AKP kendi ayağına kurşun sıkmıştır" dedi.

Bir grup partiliyle DBP il binasını ziyaret eden milletvekilleri Abdullah Zeydan ve Nihat Akdoğan, burada basın açıklaması yaptı. Belediyeye kayyum atanması ve gözaltına almanın eleştirildiği basın açıklamasını okuyan milletvekili Akdoğan, "11 Eylül tarihi itibariyle halkın seçmiş olduğu belediyeye, halkın hiç tanımadığı, kimdir, nedir, bilmek de istemediği bir kişi buraya güya tırnak içerisinde söylüyorum 'iradesi' olarak atandı.

Buna sahip çıkanlar da oldu. Her şeyden önce gidip onlarla diyalog kuranları buradan kınıyorum" dedi.

Konuşmasında Kanun Hükmünde Kararnameleri eleştiren Zeydan ise, kararnamelerle 15 Temmuz darbe girişiminin el değiştirerek AK Parti eliyle sürdürüldüğü görüşünü savundu.

Zeydan şunları söyledi:

Bu uygulamalarla AKP kendi kendini inkar etmiştir. AKP adeta kendi ayağına kurşun sıkmıştır. Çünkü AKP'nin varoluş sebebi, AKP'yi ortaya çıkaran şartlar halkın iradesine karşı bürokratik ve askeri vesayete karşı direnen ve o vesayetin mağduriyeti üzerinde halkın desteğini arkasına alarak Türkiye'de iktidar olmuş ve halkın bir bölümünün gönlünde yer edinmiş siyasal bir harekettir. Bugün halkın iradesini yok sayarak, halkın iradesinin üstüne bir memur bürokratın atanması AKP'nin kendine yapmış olduğu en büyük haksızlık ve inkardır.

 KAYNAK: SPUTNİK

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2016, 15:02

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER