HDP'li Kenanoğlu Erdoğan'a sordu: 'Yerli ve milli' tanımına uygun muyum?

HDP İstanbul milletvekili Ali Kenanoğlu, '550 tane yerli milletvekili istiyorum' çıkışının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sordu

HDP'li Kenanoğlu Erdoğan'a sordu: 'Yerli ve milli' tanımına uygun muyum?

Sivil Dayanışma Platformu tarafından İstanbul Yenikapı’da düzenlenen ‘Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses’ mitinginde seçim mesajı veren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, "550 tane yerli milletvekili istiyorum" sözlerinin ardından, HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, "Ben uygun muyum?" diye sordu.

HDP vekili Kenanoğlu, Twitter hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "Ben 'Türk' ve Ataları bin yıldır bu topraklarda olan bir HDP Milletvekili olarak bu 'yerli ve milli" tanımına uygunmuyum Sn. @RT_Erdogan" diye sordu.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

"Milyonlarca Nefes, Teröre Karşı Tek Ses" mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, konuşmasında HDP'ye yüklenerek şunları söylemişti:

"1 Kasım seçimlerinde TBMM’ye hangi partiden olursa olsun fark etmez, 550 tane yerli, milli, bedeni ve kalbiyle bu ülke için çalışacak milletvekili göndermenizi istiyorum. Herhalde ne demek istediğimizi anlıyorsunuz değil mi? Şu anda Türkiye’nin tek ihtiyacı budur."

(Demokrat Haber)

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2015, 21:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

benim de öyle atalarim belki 2000 senedir bu topraklarda napicam simdi