HDP'li Akdoğan: Umut Kitabevi saldırganları serbest, HDP'li vekiller cezaevinde 

Ali Kaya, Özcan İldeniz ve itirafçı Veysel Ateş, adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı

HDP'li Akdoğan: Umut Kitabevi saldırganları serbest, HDP'li vekiller cezaevinde 

HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan, Şemdinli’deki Umut Kitabevi’ne saldıran astsubayların tahliye edilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Akdoğan şöyle konuştu: 

Sivil vatandaşların listelerinin askeriyenin elinde tutulduğu bir dönemde, Umut kitap evine dönük bombalama olayına iştirak eden askerler dün itibarıyla tahliye edildi. Vatandaşlara dönük ölüm listelerini hazırlayan kişilerin bugün sokaklara salınması, AKP Hükümetinin ülkeyi nereye taşımak istediğinin en bariz örneklerinden bir tanesidir.

İNSANLAR KATLEDİLİRKEN SOKAKLARDA 

Dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı, sivil vatandaşların listelerini elinde, arabasının bagajında taşıyan o askerlere ilişkin "Ben tanırım, onlar iyi çocuklardı" demişti. Bugün yargının da onlara sahip çıkması bizi şaşırtmıyor. 

Bunlar yargılandığı davada 39 yıl ceza almalarına rağmen bugün tahliye ediliyorlar. Ama Selahattin Demirtaş ve arkadaşları cezaevinde rehine durumundadır. Yargının elinde herhangi somut bir delil var mı? Yok. Ama burada Şemdinli davasında yargının da iktidarın da elinde somut belgeler vardı. Somut belgeler olmasına rağmen bu insanlar bugün sokakta, insanları katledenler bizlerle birlikte sokaklarda gezebiliyorlar.

SANIKLAR SERBEST BIRAKILDI 

Umut Kitapevi davasının tutuklu sanıkları astsubaylar Ali Kaya, Özcan İldeniz ve itirafçı Veysel Ateş, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 18:59
YORUM EKLE