HDP, Kars'ta seçim startı verdi

HDP Kars İl Başkanlığı, Kars’ta seçim startı verdi, aday adaylık başvurularını almaya başladı

HDP, Kars'ta seçim startı verdi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kars il Başkanlığı, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler için start verdi.

HDP Kars İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısına HDP Van Milletvekili Sarısaç, HDP’nin 24 Haziran’daki Milletvekili Adayı Bişar Alınak, HDP Eş Başkan Nuriye Erkmen ve  il yöneticileri katıldı.

HDP Eş Başkan Nuriye Erkmen yaptığı açıklamada, partisinin seçim startı verdiğini ifade ederek aday adaylarının dosyalarını kabul etmeye başladıklarını söyledi.

Kars Press’ten Tacettin Durmuş’un haberine göre, yerel seçimlerin Kars halkı için hayırlı olmasını dileyen Erkmen, şöyle konuştu:

 “2016 yılından sonra HDP belediyelerine kayyumlar atanmaya başlandı. 102 belediyemizden 95’ine kayyum atandı. Aslında bu kayyumlar, belediye ve bazı kurumlara atanmadı, doğrudan halkın iradesine atandı. Belediyeler dışında diğer kurumlara da atandı. Çünkü mevcut sistemin menfaatine ve çıkarına yaranmadıkları için bu kayyumlar atandı.

Biz bugün Kars’tan diyoruz ki, ‘Biz Kars’ta iddialıyız, kazanacağız. Halkın olan belediyeleri tekrar halka teslim edeceğiz. Bu haksızlıklara göz yummayacağız.” Ve yine Kars’ta yaşayan bütün halklarımıza duyuruyoruz ve diyoruz ki ‘biz güçlüyüz, iddialıyız, biz tüm halkların partisiyiz.

Tekçi zihniyetin partisi değiliz. Her zaman ayakta olacağız. Halkın olan haklarını tekrar halka vereceğiz.’ Kars’ta yaşayan tüm kadınları daha çok etkileyen ciddi bir ekonomik kriz var. Bu krizden en çok etkilenen Türkiye’deki ve Kars’ta ki kadınlardır. Çünkü kriz kadınların mutfağına yansıyor. Bu nedenle tüm kadınlar olarak bir bütün olmamız gerekiyor.

Bu nedenle yerel seçimlere çok güçlü girmemiz gerekiyor. Ülkemizin çıkar ve menfaatlerini gözlemlemeliyiz. Karslılar gerçekten bir belediyecilik istiyorlarsa biz HDP belediyeciliğine adayız, güçlüyüz ve kazanacağız. Tüm halkları HDP çatısı altında toplanmaya davet ediyorum. 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler tüm Kars halkı için hayırlı olsun” dedi.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 22:23

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER