HDP İzmir İl Örgütü'nden kayyım atamalarına tepki

HDP’li belediyelere atanan kayyımlarla ilgili tepkiler sürüyor

HDP İzmir İl Örgütü'nden kayyım atamalarına tepki

HDP’nin kazandığı 5 belediyeye daha atanan kayyımlar sonrası HDP İzmir İl Örgütü, il binası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

HDP İzmir Milletvekilleri Murat Çepni ve Serpil Kemalbay’ın katıldığı açıklamada, “Buradan iktidar partilerine bir kez daha sesleniyoruz; haksız ve hukuksuz adımlarınıza asla meşruiyet kazandıramayacaksınız. Bizler dün olduğu gibi bugün de irademize yönelik bu düşmanca tutuma asla kabul etmiyoruz ve bu yapılanları asla unutmayacağız. Demokrasi güçlerini bu fırsatçı ve darbeci anlayışa karşı, demokrasi, barış ve özgürlük mücadelesinde birlikte davranmaya çağırıyoruz. Kayyım Darbedir. Darbelere karşı direneceğiz” denildi.

HDP İzmir İl Örgütü’nün açıklaması şu şekilde:

“Salgının devam ettiği bu dönem içerisinde daha önce de 8 belediyemize kayyım atanmıştı. Toplam 45 belediyemiz AKP hükümeti tarafından gasp edilmiştir. Bu bir darbe anlayışıdır, bu bir fırsatçılıktır. AKP bu salgın döneminde fırsatçılığını ortaya koymuştur ve bunu bir yönetim şekli haline getirmiştir. Bu ülke tarihi darbelerle dolu bir tarihtir. Ancak hiçbir zaman, hiçbir dönem bu kadar talancı, bu kadar inkarcı, bu kadar insanların kazanımlarını yok sayan bir anlayış bu ülkeye hakim olmamıştır. Ancak bilinmelidir ki hiçbir baskıcı ve otoriter rejimler baskı ve zulümlerini ilelebet devam ettiremezler. Geçmişte olduğu gibi bu iktidar da haksız ve hukuksuz yaptığı uygulamaların hesabını mutlaka verecektir. Buradan iktidar partilerine bir kez daha sesleniyoruz; haksız ve hukuksuz adımlarınıza asla meşruiyet kazandıramayacaksınız. Bizler dün olduğu gibi bugün de irademize yönelik bu düşmanca tutuma asla kabul etmiyoruz ve bu yapılanları asla unutmayacağız. Demokrasi güçlerini bu fırsatçı ve darbeci anlayışa karşı, demokrasi, barış ve özgürlük mücadelesinde birlikte davranmaya çağırıyoruz. Kayyım Darbedir. Darbelere karşı direneceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 17:29

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER