HDP'den Süleyman Soylu hakkında suç duyurusu

Soylu hakkında, Demirtaş için kullandığı ifadeler nedeniyle suç duyurusunda bulunuldu

HDP'den Süleyman Soylu hakkında suç duyurusu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için kullandığı ifadeler nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP), İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçtiğimiz günlerde HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında yaptığı konuşması nedeni ile Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.  
 
Yapılan suç duyurusunda  “…hakaret (TCK 125, 125/3-a, 125/4), halkı kin ve düşmanlığa tahrik (216), adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs (TCK 288) ile re'sen tespit edilecek suçlamalar yönünden şüphelinin tespit edilerek haklarında etkili soruşturma başlatılmasını ve adil bir yargılanma sonucu cezalandırılmalarını saygıyla arz ve talep ederiz” denildi.
 
İçişleri Bakanı Soylu, Demirtaş'a yönelik, "Şimdi tutmuş çocukların eğitimine destek olacakmış. Hiç zahmet etmesin. Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlüdür ve çocuklarını eğitmek için onun parasına da puluna da onun kaleminden kan damlayan o kitabına da bizim ihtiyacımız da bizim çocuklarımızın ihtiyacı da yok” şeklinde ifadeler kullanmıştı.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 10:22

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adallet
Adallet - 3 yıl Önce

Sen bir kurt dusmanisin

Kerem
Kerem - 3 yıl Önce

Sonra faşistlik nerde diyorlar? Alın size faşistlik ama kimi kime şikayet edeceksin davayı açtığın mercii de zannımca bunlar kadar faşist yazık ettiniz bu halklara..

Adar
Adar - 3 yıl Önce

kandan beslenenlerin bir b.k olduğu yerde ne gelir ki cehaletten başka.

SIRADAKİ HABER