HDP'den 'kapatma kararı'na yanıt

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, 'kapatmak kararı'na yanıt verdi

HDP'den 'kapatma kararı'na yanıt

MHP'den gelen kapatma çağrıları için "Buyursunlar deneyip görsünler" diyen HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, bu durumda AKP iktidarının sona daha hızlı yaklaşacağını söyledi.

HDP EşGenel Başkanı Mithat Sancar, HDP’nin kapatılması girişiminin AK Parti'nin iktidarı kaybetmesini hızlandıracağını söyledi.

Artı TV'de konuşan Sancar, "Eğer AKP'li yöneticiler, Türkiye toplumunun hafızasız olduğunu düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Önce bu konudaki yaklaşımlarını gözden geçirsinler" dedi. Sancar şöyle devam etti:

"Kendileri için bu kadar kötü olduğunu zamanında büyük büyük laflarla anlattıkları bu tür uygulamayı şimdi Türkiye'nin üçüncü büyük partisine reva görenler bu halkın vicdanında mutlaka mahkum edilir. Bunun karşılığı nedir diye sorarsanız söyleyeyim. AKP de oy kaybediyor ve oy kaybı hiç yavaş değil görüldüğü kadarıyla. O çok sevdikleri iktidardan sona daha hızlı yaklaşmalarına neden olacak. Buyursunlar deneyip görsünler." 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 12:30

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 7 ay Önce

MHP kapanmalı faşişt şovinist ırkcı bölücü terör örgütüdür

bir şey yapamazlar
bir şey yapamazlar - 7 ay Önce

1 hafta sonra 30 ay geçmiş oluyor eğer milletveki sayısı yüzde 5 in altına inerse ara seçim denen birşey oluyormuş yeni sistemde nasıl uygulanır bilemem o kadar hukuki bilgim yok ama zaten 15 milletvekili istifa eder ya da başka bir şekilde koltuk boşalırsa bu kritik noktayı geçiyor o yüzden çokta bir şey yapamazlar.erken seçim olursa işleri yaş bunların.

SIRADAKİ HABER