Hazinedar'ın görevden alınmasına CHP'den ilk tepki: Kumpasçı hükümet

CHP’li Tezcan, Murat Hazinedar'ın görevden alınmasını değerlendirdi

Hazinedar'ın görevden alınmasına CHP'den ilk tepki: Kumpasçı hükümet

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın görevden alınmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hükümeti eleştiren Tezcan, "Çok açık bir şekilde söylüyoruz, belediye başkanlarımızın verilemeyecek hesabı yoktur. Bu kumpasçı hükümet yerel ve genel seçimlerde hakkettiği şamarı yiyecektir" dedi.

Tezcan'ın açıklamalarından başlıklar şöyle:

‘HÜKÜMET KUMPAS İÇERİSİNDEDİR’

"Cuma günü yaptığımız toplantıda hükümetin Beşiktaş Belediyesi'ne kumpasını duyurmuştuk. Murat Hazinedar, haksız bir şekilde görevden uzaklaştırılmıştır. İçişleri Bakanlığı'nın kararında hukuk ve  adalet yoktur. Hükümet kumpas içerisindedir. Suçüstü yakalandığı kumpası tamamlamakta mahsur görmemişlerdir. Bu nasıl kirli pazarlıktır?

‘BELEDİYE BAŞKANLARIMIZIN VERİLEMEYECEK HESABI YOKTUR’

Çok açık bir şekilde söylüyoruz, belediye başkanlarımızın verilemeyecek hesabı yoktur. Belediye başkanlarını istifa ettirmek ya da uzaklaştırma için gerekçe bulamayanlar gerekçe üretmeye başlamışlardır. İçişleri Bakanlığı valiliğe diyor ki; 'Beşiktaş Belediye başkanını görevden uzaklaştıracağım, gerekçe uydur'. Bu hükümet kumpasçı bir hükümettir. Seçilmiş belediye başkanlarına kumpas kurmaktadır.

‘KUMPASÇI HÜKÜMET YEREL VE GENEL SEÇİMLERDE HAKKETTİĞİ ŞAMARI YİYECEKTİR’

Bu kumpasçı hükümet halkın iradesini gasp etmiştir, milli iradeye gasptır. Belediye başkanlarını size yem etmeyeceğiz. Bugün Beşiktaş'a yönelik hamle Beşiktaş halkına yöneliktir. Biz uzaklaştırma konusunda kararımızı verdik siz delil bulun diye büroksiye zorlayan, vicdanları kanatan bir uygulamadır. Bu kampanyaya FETÖ döneminde yapılan yöntemlerle devam edilmiştir. FETÖ usulüdür. Şimdi sistematik olarak havuz medyasıyla haber yapılıyor, sonra görevden alınıyor. İBB'yi kaybedeceğini anlayan hükümet burayı kurtarmak için yapmaktadır. CHP'li belediyeleri hizmet edemez hale getirip diğer dönem bu belediyeleri alma hesabı yapmaktadır. Bu kumpasçı hükümet yerel ve genel seçimlerde hakkettiği şamarı yiyecektir.

‘MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ’

Mücadelemize devam edeceğiz. Yarın Genel Başkanımız Beşiktaş'ı ziyaret edecek. Bir kere daha bu haksızlığı duyuracağız. Belediye Başkanlarımızın veremeyeceği hiçbir hesabı yoktur, kirli hesaplarınıza yem etmeyeceğiz"

Kaynak: Cumhuriyet

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2018, 19:50

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER