Fuat Avni: Erdoğan'ın endişesi İstanbul'daki IŞİD'çiler

Twitter fenomeni Fuat Avni'den IŞİD hakkında tartışmalar iddialar...

Fuat Avni: Erdoğan'ın endişesi İstanbul'daki IŞİD'çiler

17 Aralık sürecinde kabinenin içinden yazdığı iddia edilen bilgilerle Twitter fenomeni haline gelen ve ‘Emniyet’teki paralel operasyonları’nı önceden bilen @fuatavni, bu kez Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) hakkında tartışmalı iddialar ortaya attı.

‘ASIL ENDİŞE REHİNELER DEĞİL, İSTANBUL

Diken'in haberine göre; hesaptan dün gece paylaşılan tweetlerde, ‘Tiran’ın, IŞİD konusunda gerekeni yapamamasının nedeni rehineler değil. İstanbul’da yerleşik olan ve ne yapacağı kestirilemeyen IŞİD’çiler‘ ifadesi kullanıldı.

‘IŞİD RAPORLARI DİKKATE ALINMADI’

@fuatavni, Emniyet’te tasfiye edilen personelin IŞİD’in İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerdeki yapılanmasını kayda alıp rapor ettiğini ama bunun Beşar Esad’ı devirme isteği nedeniyle dikkate alınmadığını öne sürdü.

‘YABANCI DEVLETLER ERDOĞAN’A ŞANTAJ YAPTI’

@fuatavni, yabancı devletlerin de Esad muhaliflerine gönderilen silahları kayda aldığını, şimdi bu dinlemeleri gündeme getirerek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ‘Ne dersek yapacaksın kıvamına’ getirdiklerini iddia etti.

‘İSTANBUL’DAKİ EYLEMLERDE TÜRKİYE’NİN SİLAHLARI KULLANILABİLİR’

Hesabın bir diğer çarpıcı iddiasıysa şu: ”IŞİD’in kullandığı silahların Türkiye’ye ait olması bir yana İstanbul’un göbeğinde yapılacak kanlı eylemlerde de bu silahlar çıkabilir.”

@fuatavni’nin dün gece attığı tweetler şöyle:

1.Tiran’ın, IŞİD konusunda gerekeni yapamamasının nedeni rehineler değil. İstanbul’da yerleşik olan ve ne yapacağı kestirilemeyen IŞİD’çiler

2. Paralel Yapı bahanesiyle dağıtılan emniyet mensuplarının çoğu IŞİD destekçilerini adım adım izlemiş kayda almıştı. Hazırlıklar çöpe gitti

3. IŞİD ve El-Kaidevari örgütlerin İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde hücresel yapıya büründüğü rapor edildi ama dikkate alınmadı.

4. O dönem Esed’i devirmeyi düşünen Tiran ve aveneleri İstanbul’da yapılanan bu grupların Suriye’deki merkezine mühimmat gönderiyordu.

5. Esed’in, irili ufaklı bir çok muhalifine gönderilen silahın, Türkiye’yi dinleyen büyük devletler tarafından kayda alındığı ortaya çıktı.

6. Tiran’ın, CB olmasını bekleyen devletler, dinlemeleri gündeme getirerek Tiran’ı ‘Ne dersek yapacaksın kıvamına’ getirdiler.

7. Çözüm Süreci gibi IŞİD’e destek konusunda da TSK’yı doğru düzgün bilgilendirmeyen ve Mİt maharetiyle aldatan Tiran, şimdi çıkmaza girdi.

8. ABD ve diğer müttefiklerin IŞİD konusunda destek bekledikleri Tiran, kendini halife gördüğünden beslediği grupları kime nasıl anlatsın.

9. IŞİD’in kullandığı silahların Türkiye’ye ait olması bir yana İstanbul’un göbeğinde yapılacak kanlı eylemlerde de bu silahlar çıkabilir.

10. ‘IŞİD’in Türkiye’deki militanları kontrol altında’ diyen Fidan, bir kaç aydır ‘Hücre yapılarını çözemedik ve izlerini kaybettik’ diyor.

11. Tiran’ın, kendini dünya lideri ve İslam Halifesi görmesi sonucu attığı adımlar, ülkeyi ağır ağır kaosa sürüklüyor. Çıkmaza girildi.

12. Tiran, Zirve’de eline tutuşturulan dosyalarla dönüp toplantı üstüne toplantı yapsa da işin içinden çıkılamıyor. Herkes gergin ve çaresiz

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2014, 22:01
YORUM EKLE