Figen Yüksekdağ: AKP kirli savaşın altında kalacak

Figen Yüksekdağ, “7 Haziran’da nasıl kazandıysak yine kazanacağız birlikte kazanacağız. 1 Kasım’da bir kez daha büyük insanlık kazanacak” dedi

Figen Yüksekdağ: AKP kirli savaşın altında kalacak

İstanbul Bağcılar'da düzenlenen halk buluşmasında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, AKP'nin 1 Kasım'da yürüttüğü kirli savaşın altında kalacağını söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Bağcılar Yeni Mahalle Meydanı'nda düzenlenen halk buluşmasına katıldı. Buluşmaya, HDP milletvekili adayları Garo Paylan, Beyza Üstün ve Süleyman Turan ile çok sayıda seçmen katıldı. Halk buluşmasında konuşan Yüksekdağ, 7 Haziran seçim başarısının sarayın savaşı karşısında halkın direniş gücünün büyüdüğünü söyledi.

"Her birimiz ellerimizle büyük bir umudu yarattık, işte 1 Kasım seçimini dayatanlar bu büyük umuttan korktular" diyen Yüksekdağ, "Ayağa kalkan büyük insanlığa asla diz çöktürmeyeceksiniz. 7 Haziran'da nasıl kazandıysak yine kazanacağız birlikte kazanacağız" dedi. Sarayın savaşı karşısında halkın direniş gücünün büyüdüğünü söyleyen Yüksekdağ, "1 Kasım'da bir kez daha büyük insanlık kazanacak" dedi.

'KİRLİ SAVAŞIN ALTINDA KALACAKLAR'

7 Haziran'da söz verdik başardık bugün tekrar söz vereceğiz" diyen Yüksekdağ, "1 Kasım'da daha güçlü daha büyük kazanacağız. 1 Kasım'da bizleri savaş altında bırakmaya çalışanları, bizler barış irademiz altında bırakacağız. Onlar, inadına barışın altında kalacaklar. Onlar yürüttükleri bu haksız ve kirli savaşın altında kalacaklar" dedi.

'TARİHİ BİR ZAFERE İMZA ATACAĞIZ'

AKP'nin hile yaparak seçim sonuçlarını değiştirmeye çalıştığını belirten Yüksekdağ, tutuklamalar ile HDP'yi durdurabilecekleri sanan AKP'nin büyük bir hayal kırıklığına uğrayacağını söyledi. 2009'da KCK operasyonlarında 10 bin kişinin tutuklandığını ancak onlar yerine 20 bin kişinin çalıştığını belirten Yüksekdağ, "Bu operasyonlardan sonra halkımız her yerde onları sildi süpürdü. Bağcılar'da HDP binasını yakanlar şunu çok iyi bilsinler, tarih bir kez daha tekrar edecek, biz yine tarihi bir zafere imza atacağız" dedi.

İnsanlığı yükseltmeye çalışırken Şırnak'ta birilerinin insanlığı yerlerde sürüklediğini belirten Yüksekdağ, "Halkımızın üzerine korku sarmaya çalışanlar size sesleniyoruz, sizin korkunuzu hiçbir silah saklayamaz" şeklinde konuştu.

Yüksekdağ, son olarak seçim güvenliğini hatırlatarak, sandıklara sahip çıkması noktasında çağrı yaptı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2015, 23:24
YORUM EKLE