Feyzioğlu'ndan açıklama

Metin Feyzioğlu Başbakan'la yaşadıkları gerginlik üzerine açıklama yaptı...

Feyzioğlu'ndan açıklama

Metin Feyzioğlu'nun Danıştay’ın 146. Yıldönümü törenleri sırasında yaptığı konuşmaya kızan Başbakan Erdoğan salonu terk etti. Feyzioğlu Başbakan'la yaşadıkları gerginlik üzerine kısa bir açıklama yaptı.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasında Danıştay’ın kuruluş yıl dönümü programında tartışma yaşandı.

Yaşanan tartışma sonrası açıklama yapan Feyzioğlu, “Ben burada TBB Başkanı'nın yapması gerek konuşmayı yaptım. Ne öyle bir talebim, ne de öyle bir beklentim var. Seçimlere kalmış 2 ay. Ben birbirimizi kucaklıyorum diyorum. O anda kalkıp Başbakan son derece üzücü, saygı sınırlarını fersah fersah aşmış bir açıklama yapıyor. Bu konuşmanın her satırı düşünülerek yazılmıştır.” dedi.

Feyzioğlu, "Sayın Başkan bugün olmasa bile yarın bu fevri çıkışı nedeniyle eminim yaptığının hatalı olduğunu anlayacak benim konuşmamda kendisine teşekkür ettiğimi de görecek” dedi.

Feyzioğlu gazetecilerin soruları üzerine bu olay nedeniyle Başbakan'a bir tazminat davası açmayı düşünmediğini de ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2014, 09:17
YORUM EKLE