Faruk Çelik'ten kongre açıklaması

Bakan Çelik, AKP’nin kongre sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu

Faruk Çelik'ten kongre açıklaması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, AKP’de olağanüstü kongre kararı alınmasına ilişkin, '' Türk siyasetine örnek olacak bir değişim mi yaşanıyor yoksa çatışmalar, kavgalar şeklinde mi bir değişim yaşanıyor? Baktığınız zaman AK Parti, Türk siyasetine örnek olmaya devam ediyor” dedi.

T24’ün haberine göre,  Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) 30’uncu Avrupa ve Orta Asya Bölgesel Konferansı için Antalya’da bulunan Bakan Çelik, patisinde alınan olağanüstü kongre kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Çelik’in, açıklamaları şöyle:

“AK Parti’nin hamurunu millet yoğurmuştur. Bütün makamlar ve hayatın kendisi aslında geçicidir. Makamlar ve hayat baki değildir. Mutlaka bir şekilde hangi makamda bulunursanız bulunun sonu olacaktır. Mühim olan, bu değişimler olurken hangi çerçevede olduğudur.

Türk siyasetine örnek olacak bir değişim mi yaşanıyor yoksa çatışmalar, kavgalar şeklinde mi bir değişim yaşanıyor? Baktığınız zaman AK Parti, Türk siyasetine örnek olmaya devam ediyor. Gerçekten başlarken de kardeşlik ruhu içersinde başlayan bir süreci sayın başbakanımız yaşadı.

Ayrılırken de o kardeşlik ruhu içersinde bir ayrılış örneğini gösterdiler. Bu değişimin, kongre sürecinin hem partimize hem de milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2016, 19:10

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER