ESP'nin yeni genel başkanı belirlendi

ESP 3. Olağan Kongresi tamamlandı. Çiçek Otlu, partinin yeni genel başkanı seçildi

ESP'nin yeni genel başkanı belirlendi

Ezilenlerin Sosyalis Partisi (ESP) Genel Başkanlığı'na Çiçek Otlu seçilirken yeni dönemin Parti Meclisi de belli oldu.

ESP Merkez Yürütme Kurulu ve SKM Merkez Yürütme Kurulu'nun iki yıllık dönemde gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin kongreye sunduğu faaliyet raporları ile mali rapor okundu ve oylandı. Yapılan sunumlarda, kadın özgürlük mücadelesi, işçi sınıfı ve emekçilerin yaşadığı sorunlara ilişkin faaliyetler ile Kürt sorununda demokratik çözüm perspektifiyle siyasi çalışmaların yoğunlaştırılması vurgulandı.

ESP Kongresi, SKM MYK'sının kadınlar arasındaki faaliyetlere ilişkin aldığı kararlar, Kürt il ve ilçelerinde yürütülecek siyasi çalışmalar ile il ve ilçe örgütlerinde kültür-sanat, basın-iletişim komisyonları kurulması, sosyal medya çalışmalarının artırılmasına ilişkin önemli kararlar aldı.

YENİ PARTİ MECLİSİ BELİRLENDİ

ESP'nin önümüzdeki döneme ilişkin çalışmalarına ilişkin tartışmaların ardından seçim gündemine geçildi.

Yapılan oylamada, Çiçek Otlu'nun Genel Başkanlığı'nda yeni Parti Meclisi şu isimlerden oluştu:

Fadime Çelebi, Özlem Gümüştaş, Özgen Saadet, Sıtkı Güngör, Uğur Ok, Deniz Bakır, Suat Çorlu, Sedat Şenoğlu, Mesut Çeki, Ali Haydar Akdeniz, Gülçin Aykul, Ümmühan Özdemir, Didar Gül, Pınar Türk, Sezin Uçar, Zafer Aydın, Ceren Çoban, Okan Danacı, İhsan Oğuz Yüzgeç, İlke Başak Baydar, Beren Atıcı, Eyyüp Karatekin, Kanber Saygılı, Züleyha Mangan, Semiha Şahin, Emin Orhan, Ezgi Bahçeci, Derya Okatan, Meral Şahin, Gülhan Kaya.

ESP 3. Kongresi'nde Parti Meclisi Yedek üyeleri şu şekilde belirlendi:

Emrah Topaloğlu, Aylin Yıldız, Ozan Özgenler, Gözde Sivasloğlu, Hilmi Toy, İdil Özbek, Çağdaş Küçükbattal, Devrim Gündüz, İsminaz Temel, Turgay Köse, Mehmet Acettin, İlhan Arslan, Berfin Ayırkan, Ulaş Alankuş, Mustafa Naci Toper.

ÇİÇEK OTLU: BÜYÜK ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİZ

ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu, kongrenin kapanışında delegelere hitap etti.

Otlu, "Zorlu bir süreç bizi bekliyor, partinin neferleri olarak. ESP üyeleri, yeni göreve seçilen Parti Meclisi ve MYK'mız ile bu süreci birlikte karşılayacağız. Ezilenlerle birlikte, kendimizi de örgütleyecek, büyük adımlarla yürüyeceğiz. Birleşmeye örgütlenmeye ihtiyacımız var. Beni seçtiğiniz için teşekkür ediyor, hepimize kolay gelsin diyorum" dedi.

Kaynak: ANF - ETHA

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2016, 09:58
YORUM EKLE