Eski AKP'li vekil: Davutoğlu, Gülen’le 4.5 saat görüştü

'FETÖ' çatı davasında sorgulamalar devam ediyor

Eski AKP'li vekil: Davutoğlu, Gülen’le 4.5 saat görüştü

'FETÖ' çatı davasının ikinci gününde çapraz sorgusu yapılan eski AKP Milletvekili İlhan İşbilen, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ABD’de Fetullah Gülen’le 4-4.5 saat görüştüğünü iddia etti.

Davutoğlu’nun yanında ailesinin olduğunu da söyleyen İşbilen, “O günlerde AK Parti’nin kendisine büyük teveccühü vardı” diye konuştu. İşbilen ayrıca Gülen'in bütün AKP'li vekillerle çekilmiş fotoğrafının olduğunu da söyledi.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 'FETÖ' çatı davasının ikinci gününde, sanık İlhan İşbilen’in çapraz sorgusu yapıldı. Müşteki avukatlarının “Fetullah Gülen hareketi bir terör örgüt mü” sorusu üzerine İşbilen, “Fetullah Gülen hareketini bir terör örgütü olarak görmüyorum” dedi.

Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre mahkeme Başkanı Selfet Giray’ın, Amerika ziyaretlerinin sebebini sorması üzerine İşbilen, özetle şunları söyledi:
 
“Bütün milletvekilleriyle çekilmiş fotoğraflar var. AK Partililer gidiyordu. AK Parti’nin eski Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’le birlikte, 4 yıl süreyle o konferanslar yapılırken devlet olarak, milletvekilleri olarak gidilirdi. Davutoğlu’nun ailesi ile birlikte 4 - 4.5 saat Gülen’in evinde kaldığını biliyorum. 4 yıl içinde oradan herkes uğradı geçti.” Mahkeme Başkanı’nın, ziyaretlerin hangi amaçla yapıldığı yönündeki sorusuna karşılık “O günlerde AK Parti’nin kendisine büyük bir teveccühü vardı” yanıtını veren İşbilen, FETÖ elebaşı Gülen’in varisi olduğu yönündeki iddiaları da “Böyle bir şey mümkün değil” sözleriyle yalanladı. İşbilen, iddianamede örgütün istişare heyeti üyesi olduğu yönündeki suçlamayı da kabul etmediğini belirterek, “Polis, hâkim atamalarında kumpas davalarında hiçbir şeyim yok. Hiçbir yerde değilim. 15 Temmuz’un kimin yaptırdığını da bilmiyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2016, 16:56

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER