Ertuğrul Günay'dan Erdoğan tweet'i

Eski Kültür ve Turizm Bakanı, Başbakan'ın son konuşmasına değindi...

Ertuğrul Günay'dan Erdoğan tweet'i

Başbakan Erdoğan, Pakistan dönüşü, Esenboğa Havalimanı’nda kendisine bekleyen kalabalığa seslenmişti.

Eski Kültür ve Turizm Bakanı AK Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay'dan, Erdoğan'ın konuşmasıyla ilgili bir tweet geldi.,

Günay önce şöyle yazdı: “Bir beddua var ..ve "muhakkak ki O, herşeyi en iyi görendir" 67/19”

Günay’ın bu tweetinde paylaştığı haber şöyleydi:

“Konya'da, henüz nüfusa bile kayıt edilmemiş olan 40 günlük Ayaz bebek, emzirmek için uyanan annesi tarafından ölü bulundu. Otopside zatürreden öldüğü anlaşılan Ayaz bebeğin annesi, 2 çocuğu ile birlikte camları kırık olduğu için naylonla örtülü tek odalı kerpiç evde kalıyordu. Devlet yardım gelmediği belirtiliyordu.

Günay'ın Başbakan konuşurken attığı sonraki tweet'inde, "Ancak söylediklerine inanırsan, inandırıcı olabilirsin! Gerisi laf-ı güzaf... Üzerinde konuşmaya değmez!" ifadeleri yer aldı.

Ertuğrul Günay tweeter hesabından bir süredir Başbakan’ın tutumlarını eleştiren mesajlar yayınlıyor.

İki günlük Pakistan ziyaretinin ardından dün gece yurda dönen Başbakan Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda kendisini bekleyen kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, "Bize dostların duaları yeter" diyen Erdoğan, "Bedduaya lanet, duaya davet diyorum. Biz bedduayla değil, duayla emrolunduk" demişti.

Twitter mesajıyla ilgili Günay, hurriyet.com.tr’ye konuştu.

Günay şunları söyledi: “Birkaç gündür sayın Başbakan yurtdışındaydı. Daha soğukkanlı bir değerlendirme yapma fırsatı bulduğunu ve toplumun bütün kesimlerini rahatlatacak şeyler söyleyecek diye umuyordum. Ne yazık ki böyle bir konuşma olmadı. Önceki hafta Karadeniz‘de söylediklerinin bir özeti gibiydi. Oradaki küçük taraftar topluluğunun bir miktar belki ısınmasını sağlayacak şeyler söyledi. Ama ben şu an toplumun beklediklerine hiçbir karşılık bulamadım. Hiç kimse devlette bir odaklaşma olmasını ve devletin belli kurumlarının bir görüş ve ideoloji mensuplarının eline geçmesini elbette arzu etmez ama bunlar çok genel söylemler. Sayın Başbakan şu anda bir bakan hatta birkaç bakanın çocuklarıyla ilgili somut iddialar ve bazı yayılmış görüntülerle ilgili olarak kuşkularımızı dağıtacak hiçbir şey söylemedi. 1990’lı yıllarda SSK genel müdürünün hesaplarına kadar gitti ama hemen birkaç gün önceki soruşturmada ortaya çıkan bir banka genel müdürünün evinde ayakkabı kutularına saklanmış milyonlara değinmedi. Ve bu soruşturma ve tutuklamaların üzerinden bir hafta geçmesine rağmen oğlu rüşvete aracılıktan tutuklanan bir bakan görevinin başında duruyor ve emniyet teşkilatında atamalar yapıyor. Bu görüntünün kamu vicdanında yarattığı sıkıntıları giderecek bir söz de söylemedi. Doğrusu kendi payıma da bütün bu olup biteni büyük bir acıyla izledim. Ak Parti’ye oy vermiş ya da vermemiş milyonlarca yurttaşımız adına da sayın Başbakan’ın konuşmasını da kafamdaki soru işaretleri ve büyük bir üzüntüyle, hüzünle dinledim.”

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2013, 11:53
YORUM EKLE