Eren Erdem'in yurt dışına çıkışına izin verilmedi

Erdem hakkında yurtdışı yasağı konuldu

Eren Erdem'in yurt dışına çıkışına izin verilmedi

Liste dışı kalarak milletvekili aday listesine giremeyen CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in eşi ve çocuğu ile birlikte Almanya'ya gitmek istemesine izin verilmedi. Erdem, savcılık tarafından verilen kararı "Listede adım olmayınca bu karar alındı. Genel merkez bunun böyle olacağını biliyordu” diyerek yorumladı.

Hürriyet'ten Toygun Atilla'nın haberine göre, Eren Erdem hakkında 'FETÖ'ye yardım ettiği iddiası ile 22 yıl hapis cezası istemi ile hazırlanan iddianame bugün mahkeme tarafından kabul edildi.

Eren Erdem, İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkında koyulan yurt dışı çıkış yasağına istinaden bu sabah Atatürk Havalimanı'ndan geri çevrildi ve Almanya'ya gidemedi.

Cumhuriyet’e konuşan Eren Erdem, “Zaten Almanya’da evim var. 15-20 günde bir Almanya’ya gidip geliyorum. Bu Parti Meclisi toplantısından önce planlanmış bir ziyaretti. Seçim kampanyalarına başlamadan önce Almanya’daki işlerimizi halletmek için eşimle beraber planlamıştık. Ancak havalimanında yurt dışına çıkış yasağı tarafıma tebliğ edildi. Listede adım olmayınca bu karar alındı. Genel merkez bunun böyle olacağını biliyordu” dedi.   

Erdem, Twitter'dan da şu mesajı paylaştı: Sanırım yine ortalık şenlenmiş. Hakkımda yurtdışına çıkış yasağı koymuşlar. Bunu, evvelce planladığımız rutin bir seyahate çıkarken öğrendik. Yine havuz başlamış karalamalara. Sorun yok. Ben alıştım. Siz de alışın...

Takvim gazetesi bugün Eren Erdem ile ilgili olarak "Uyarıyoruz! FETÖ'cü Eren Erdem kaçabilir" başlıklı bir haber yayınlamıştı.

Erdem hakkında Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüttüğü zamana dair 'FETÖ'ye yardım ettiği iddiasıyla bir dava açılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 20:16

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER