Erdoğan'dan 'vur emri' gibi açıklama: Polis sadece kalkan mı tutacak?

Erdoğan, Kobani eylemlerine değinerek, 'Artık asker ve polis gereği neyse yapacak' dedi...

Erdoğan'dan 'vur emri' gibi açıklama: Polis sadece kalkan mı tutacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada polis ve askerin göstericilere artık sadece kalkanla müdahale edilmesinin yetersiz olduğunu ve artık asker ve polisin gereği neyse yapacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan burada yaptığı açıklamada, Kobayi eylemlerine değinerek, "Polis ve askerin kalkanla müdahale etmesi yeterli değil, artık ne gerekiyorsa onu yapacaklar" ifadelerini kullandı.

IŞİD'in elinde rehin tutulduktan sonra serbest bırakılan vatandaşlar hakkında da konuşan Erdoğan, takas iddialarına ilişkin, "Ne verdiysek verdik işi bitirdik mi sen ona bak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Şehirlerimizi yangın yerine çevirmek için eylem yapanlar kimler? Bunları bilmek için ordinaryüs olmaya profesör olmaya da gerek yok. Her şey ortada, bölücü terör örgütü baş sorumludur. O Çocukların eline taş verenler, silahı verenler, polislerimizi şehit edenler ortada. Bütün bunlara karşı polisimiz ne yapacak?

Hala kalkan mı tutacak? Kusura bakmasınlar, kimsede bu konuda bize akıl vermesin. Artık ne polisimizin ne askerimizin kalkanla bu işin önüne geçmesi mümkün değil.Gereği neyse askerimizde polisimizde onu yapacaktır.

Büyük devlet sokaktaki şiddet eylemlerine yağmacılığa şımarıklığa teslim olan devlet değildir. Açık açık ifade ediyorum, içerde de dışarda da politikalarımızı biz belirleriz. Dünyada hiçbir ülke belirleyemez.

Artık bunu yapmak durumundayız. Kamu binalarını yakacaklar, hastaneleri yakıyorlar, kamu araçlarını, bindiği otobüsü yakıyor. Oradaki kürt vatandaşlarımızın, onların da araçlarını yakıyorlar. üniversitelerin içinde terör estirmeye çalışıyorlar. Bakıyorsunuz onların başını çeken siyasi de çıkıyor, ben diyor şiddet yapın demedim. Yahu ne dedin sen? dediklerin ortada. sokaklara dökülmeyi teşvik ettiniz, şimdi de söylediklerimi nasıl geri alabilirim bunun gayreti içindesin.

Yapılması gereken neyse devlet olarak bunları bütün kurumlarımızla şu anda yapmanın kararlılığı içindeyiz. Bedeli ne olursa olsun, anladıkları dil neyse o dille onlara yaklaşacağız konuşacağız. Bende bir cumhurbaşkanı sıfatıyla böyle konşmak istemezdim. Ama 31 kişinin bu şekilde ölmesi bizi bu noktaya sevk etmiştir. Malum siyasi parti, bir kez daha kendi iradesini ayaklar altına almış, demokratik meşru biz mücadele vermek yerine eski türkiye aktörlerinin oyuncağı haline gelmiştir. (Cumhuriyet)

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 20:29

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet serce
ahmet serce - 6 yıl Önce

Helal olsun iste bu gosterin onlara turklerle ugrasilmaz 7 duvel yenememis kürtler kim oluyomus merhametimiz olmasa coktan yok olmustunuz dua edin muslumaniz hristiyan veya yahudiye denk gelmediniz

ozan cudi
ozan cudi - 6 yıl Önce

Tayip sen cumhirmusun yoksa genel baskanmisin yolunu şaşırmış ama kobani ateşi senide yakar birgün. IKürtlerin kanı yerde kalmaz sadam misali 30 yıldır PKK bitimi dunyanin sözde 3 büyük ordusu ki isid ypg bitirsin be PKK ne ypg bitter korkma kürtler bitmez bi yüzyıl daha savaşabiliriz

SIRADAKİ HABER