Erdoğan'dan 'duran adam' yorumu

Başbakan Erdoğan Kayseri'deki mitingde konuştu, 'En iyi yaptıkları şey durmaktır' dedi...

Erdoğan'dan 'duran adam' yorumu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ankara'da start verilen ve İstanbul'da devam eden "Milli İradeye Saygı" adlı mitinginin 3'üncü durağı Kayseri oldu.

Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap eden Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından, Gezi Parkı ile başlayıp tüm yurda yayılan protesto gösterilerine katılan direnişçileri hedef göstererek ‘vandallık’, ‘barbarlık’ gibi sıfatları kullanırken, “Kayseri, kardeşim Abdullah Gül'ün şehri. Milli iradaye saygı bu, sandığa saygı duy. Hukuk içindeki bu mitinglerimizden rahatsız olanlar var. Miting yapmayacağız da her gün sizin yakıp yıkmanızı mı izleyeceğiz,” diye konuştu, şöyle devam etti:

VERDİĞİ EMRİ YİNELEDİ

Ey CHP sana sesleniyorum. Ortalığı adeta bir mikser gibi karıştırdın. Takıldın o aşırı uçların peşine. Atatürk Kültür Merkezi'ni (AKM) işgal ettiler. Ne yapacaktık? Ne diyecektik polisimize? Bırakın işgal devam etsin mi diyecektik? İçişleri Bakanıma şunu söyledim '24 saat içerisinde AKM'yi temizleyeceksiniz, Taksim Meydanı'nı temizleyeceksiniz.'

GEZİ DİRENİŞÇİLERİNE ‘İŞGALCİ’ YAKIŞTIRMASI

17 gün sabrettik. Gezi Parkı oradaki işgalci grubun değil tüm halkındır. Taksim Meydanı miting meydanı da değildir. Miting yapacaksan gidersin Kazlıçeşme'de yaparsın, Kadıköy'de yaparsın. Bunlar sandık sonucunu hazmedemediler.

'ÜLKENİN KAYMAK TAKIMI CHP İLE BİRLİKTE'

Biz okumuş insanlarız, sanatçıyız, yazarız, sermayedarız, imtiyazlıyız diyorlar. Bizim oyumuz ile Kayseri'deki Ahmet'in Mehmet'in çobanın oyu bir olmaz diyorlar. Göbeğini kaşıyan adam diyorlar. Makarnaya, kömüre oyunu satanlar diyorlar, koyun diyorlar. Bak Taksim Meydanı'nda orada servisleri siz yaptığını o sermaye çevresiyle beraber hadi diğer zamanlarda da yapmaya devam edin. Eğer bu iş bununla halloluyorsa buyurun devam edin. Ülkenin kaymak takımı CHP ile birlikte.

Artık millet susmuyor, bunlara gereken cevabı veriyor. Sizin tuzaklarınızın üzerinde bir tuzak var işte siz o tuzağı göremiyorsunuz. O mutlak kudret sahibinin tuzağı. Köylüsünüz köylü kalacaksınız, koyunsunuz sizi güdeceğiz dediler. Anadolu ve Trakya bu oyunu bozdu.

'TUTTURMUŞLAR GEZİ PARKI DİYE, DERT BAŞKA'

Tutturmuşlar Gezi Parkı Gezi Parkı, dert başka. Ben Kasımpaşa'nın çocuğuyum o Taksim Gezi Parkı'nın ne olduğunu çok iyi bilirim. İstanbul çevreci otobüslerle benim dönemimde tanıştı. Tarihini de bilirim. Gezi Parkı'ndan yeşili katleden bir proje yok. Bir şehir müzesi yapalım istiyorum, bütün araçlar yerin altına alınsın. Polisin biber gazına hayır, ama egzoz dumanına evet, bunların çevrecilik anlayışı bu.

Ergenekon ile kurulan oyunu, Reyhanlı saldırı oyununu siz bozdunuz. Türkiye düşmanları ne yaparsa yapsın bu oyuna gelmeyeceğiz.

'MİLLETİ DURDURAMAYANLAR, KENDİLERİ DURAN ADAM OLDULAR'

Biz, 'durmak yok yola devam' diyoruz. Peki bunlar ne diyor: 'duran adam'. Bunlar on yıllar boyunca, 'Türk'e durmak yaraşmaz' deyip tam aksine durdular, halen duruyorlar. Bunların hayatları boyunca en iyi yaptıkları şey, durmaktır ve durdurmaktır. Bu işte gayet başarılılar. Bunlar bizi yıllarca başta anamuhalefetin başı olmak üzere SSK kuyruklarında durdurdular, eczane kuyruklarında durdurdular. Bunlar bizi yıllarca üniversite kapısında durdurdular.

Milleti durduramayanlar kendileri duran adam oldular. 2023'e doğru emin adımlarla yürüyeceğiz bu oyunu da bozacağız.

'YARIN UTANMADAN KÖPRÜDEN GEÇERLER'

IMF ile borcu sıfırladık, bundan rahatsız oldular. 3. köprünün temelini attık, bundan da rahatsız oldular. Yarın utanmadan sıkılmadan bu köprüden geçerler. Türkiye yükseliyor, borsanın kazanmasından bunlar rahatsız oldular. Türkiye'de aylardır terör nedeniyle şehit haberi gelmiyor, bundan da rahatsız oldular.''

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2013, 08:40
YORUM EKLE