Erdoğan: Tencere tava çalanı şikâyet edin!

Başbakan, tencere tava çalmanın suç olduğunu iddia etti…

Erdoğan: Tencere tava çalanı şikâyet edin!

Başbakan Erdoğan, tencere tava çalmanın suç olduğunu ifade ederek "Bu tencere tavacıları sizler yargıya taşıyacaksınız" dedi. Kanal İstanbul'un yapılacağını belirten Erdoğan, "Bunun için de yargıya giderler ama bu kervan yürüyecek" diye konuştu.

Başbakan Tayyip Erdoğan Kastamonu Havaalanı'nın resmi açılış töreninde konuştu. Erdoğan'ın konuşması özetle şöyle: "Şehitlerimiz bizim kutup yıldızlarımızdır. Bizim istikbalimizi aydınlatan fenerlerimizdir. Biz onların fedakarlıkları ile istiklal içinde yaşıyoruz. Şehitlerimizin ruhlarını incitecek hiç bir girişimin içinde olmayacağız. Türkiye 'de çok güzel işler başardık. Şu anda Türkiye'nin hava taşımacılığında geçen yıla göre artışı yüzde 15.5. ABD'nin eksi. Avrupa'nın çoğunda ekside.

'HALKIM SÖMÜRÜLÜYOR'

Ne dediler 'turizm battı'. Beşinci ayın sonundaki artış yüzde 18.5 geçen sene göre. Niye? Yere sağlam basıyoruz. Yolsuzluklar hala var ama sıfırlamanın mücadelesini veriyoruz. Faiz lobisi dedim hoplamaya başladılar. Faiz dışı gelirlerle benim halkım sömürülüyor. Her önüne gelen, 'bana nasıl olsa kart veriliyor' diye kredi kartı almasın. Ayağınızı yorgana göre uzatın. Ondan sonra icra memuru kapınıza gelince, kusura bakmayın.

'KASTAMONU'YA UÇAĞI İNDİRDİK'

Daha yapacak çok iş var. Daha geçen hafta Bingöl'e, bugün de Kastamonu'ya uçağı indirdik. Cuma günü de Şırnak'a uçağı indiriyoruz. Kimin aklına gelirdi bunlar 10-15 yıl önce? 2002 sonunda başlattığımız değişim sürecini daha ileri seviyelere taşıma arzumuz var.

'DEVLETTEN BEKLEMEYİN, YARGIYA TAŞIYIN'

Geldiğimizde 76 üniversite vardı; şimdi 172 üniversite ile geleceğe yürüyoruz. Elinde pala ile değil, bilgisayarı ile dolaşan bir gençlik. Elinde molotof kokteyliyle şiddet yanlısı bir gençlik değil... Hiç bir zaman bu molotofçularla sizi mukayese etmeyiz. Molotof kokteyli kullanmak suçtur. Tencere tava kullanıp komşuyu rahatsız etmek suçtur. Ben söylemiyorum kanunlar söylüyor. Bu tencere tavacıları sizler yargıya taşıyacaksınız. Her şeyi devletten beklemeyin. Müracaatınızı yapıp yargıya bildirin, herkes haddini bilsin.

'ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ DURDURULMAK İSTENİYOR'

Gezi Parkı dediler, şu dedile bu dediler, ne oldu? Mayıs ayı gibi bir ayda bir tarafta Türkiye çok büyük bir ihale gerçekleştiriyor, çok büyük bir havalimanı yapılıyor. Ama birileri çıkıp bunun durdurulması için müraacat ediyor. Bitmedi, üçüncü köprüyü durdurmak için müracaat edenler var. Kim bunlar, CHP zihniyeti. Böyle bir yaklaşım olabilir mi. Şimdi Kanal İstanbul geliyor. Onun için de bunlar hazırlıklarını yaparlar ama bu kervan yürüyecek.

'BAZILARI TUZAKLAR KURUYOR'

Ülkemiz çözüm süreci ile yeni bir mesafe alıyor. Özellikle teröre karşı verdiğimiz mücadelede birlik beraberlik ve kardeşliğimiz güçleniyor. Biz bu ülkede 36 etnik unsurla beraberiz, kardeşiz. Olaya böyle bakarsak kimse bizi parçalayamaz. Ama biz birbirimizle uğraşırsak bize düşman olanlara hizmet ederiz. Güçlü bir Türkiye'yi kimse istemiyor. Bazıları tuzaklar kuruyor ama en büyük tuzak Allah'ındır. Ardından bir tuzak daha vardır ki o da milletin tuzağıdır. Türkiye'ye yönelik saldırılar ve kirli senaryolara karşı göğsümüzü gerip yola devam edeceğiz. Bölgede artık gündem belirleyen Türkiye var. Etrafımızda bir çok olay oluyor. Sonu iyi olacak. Yeter ki ekonomisi sağlam bir Türkiye yoluna devam etsin. Kimse Türkiye'yi zalimlerin yanında göremeyecek.

110 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Kastamonu Havaalanı'nın temeli 54 yıl önce atılmıştı. Havaalanı için 110 milyon liralık ek yatırım yapılmıştı. Havalaanında 2 bin 800 metre uzunluğunda bir pist bulunuyor." (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2013, 16:16
YORUM EKLE