Erdoğan: Soylu'nun istifası söz konusu değil

Erdoğan, Afrika ülkelerine yapacağı ziyaret öncesi konuşktu

Erdoğan: Soylu'nun istifası söz konusu değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir, Moritanya, Senegal ve Mali’ye yapacağı ziyaret öncesinde havalimanında basın toplantısı düzenledi. 

Erdoğan ziyareti sırasında bakanların yanı sıra işadamlarının da kendisine eşlik edeceğini söyledi.

Erdoğan, Afrika ülkeleriyle ikili ilişkileri geliştirmek istediklerini belirtti.

Eski PYD Eş Başkanı Salih Müslim’in Çekya’da tutuklanmasıyla ilgili soru üzerine Erdoğan, “Gerek Adalet Bakanımız gerek Dışişleri Bakanımız yakın bir takipte. Konunu INTERPOL ayağı var istenmesi ayağı var. Adalet Bakanımız, Dışişleri Bakanımız bunu takip ediyorlar. Bir yanlışa düşülmemesi konusunda gerekli adımlar atılıyor”dedi.

‘SİVİLLERİN TEDAVİLERİNİ BİZ YAPALIM DEDİK’

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) Suriye’yle ilgili ateşkes kararıyla ilgili değerlendirmeleri sorulan Erdoğan, şunları söyledi:

“Bunu konuyla alakalı BMGK’nın kararı, Doğu Guta’yı kapsayan süreçle ilgili karar çıktı. Ama iki gündür ateşkes uygulanmıyor. İran ve Rusya’ya, ‘Çocuk, kadın, yaşlı insanları bize verin biz bunların tedavilerini yapalım’ dedik. Ama maalesef bu insanlar rejime teslim edildi ve akıbetleri belli değil.”

‘TÜRKİYE’Yİ TROLLER YÖNETMİYOR’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamaları sorulan Erdoğan, “Ahlaksız troller vasıtasıyla yapılanlar bizi rahatsız ediyor. Bakanımızın konuşmasında bir duygusallık olabilir. Ben de kendisiyle görüştüm, trollerin yaptığı gibi kabine değişikliği söz konusu değil, istifası söz konusu değil. Türkiye’yi troller idare etmiyor, biz idare ediyoruz, idare etmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 12:58

Demokrat Haber’e Destek Olmak İçin Tıklayın >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yuz
Yuz - 1 yıl Önce

Soysuzlar bir arada