Erdoğan Siirtlilerden oy istedi: Bu kızınızı da üzmeyin ha, ona göre

Erdoğan, Siirt İl Kongresi öncesinde konuştu

Erdoğan Siirtlilerden oy istedi: Bu kızınızı da üzmeyin ha, ona göre

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te konuştu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'ın memleketi olan Siirt'te halka hitap ettiği konuşmasında "Şimdi ben damadı olduğum Siirt'e soruyorum bizi yalnız bırakmayacaksınız değil mi? Bu geçen sürede bazı sıkıntılar yaşadık ama inşallah bundan sonra farklı olacak değil mi? Buna hazırız..." diye konuştu.

Erdoğan eşi Emine Erdoğan'ı kastederek "Bak kızınızı da üzmeyin ha! Ona göre..." ifadelerini kullanarak oy istedi.

Erdoğan Siirt'te şunları şöyledi:

Yeniden bir diriliş hareketini başlattık mı? Şimdi sizleri tebrik ediyorum, kutluyorum. Bugün, Siirt'te 6. Olağan Kongremizi yapıyoruz. Sizlerle bu coşku içinde bu kongreyi yapmak bizleri mutlu ediyor. Yiğit düştüğü yerden kalkarmış. Bize Siirt'teki o konuşma ile ne yaptılar, cezaevinin yolunu gösterdiler. Ne yapmıştık, bir şiir okumuştuk. Bu şiir Milli Eğitim'in onayından geçmiş bir şiirdi. Bundan dolayı içeri girdik ve sonra çıktık. Partimizi kurduktan sonra 16 ay tek başımıza iktidar olduk. Bundan sonra farklı olacak değil mi? Buna hazırız. Kızınızı da üzmeyin ha, ona göre.

Bugün sizlerle şunu da konuşmak istiyorum. Diyorum ki, biz kardeşiz. Kardeşlerin arasında fitne sokmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Kardeşler kardeşleri Allah için sever. O sevgiyi kimse alıp götüremez. Menfaat için severse o tehlikeli. Biz menfaat için bir kardeşlik istemiyoruz, Allah için seveceğiz. Bizde Arap, Kürt, Laz, Çerkez, Gürcü, Abaza, Boşnak, böyle bir ayrım var mı? Biz tek millet diyoruz.

Size bugün buradan bir müjde veriyorum. Siirt Üniversitesi'ne şöyle 1.5-2 yıl içinde tıp fakültesini kuruyoruz. YÖK'ten geçti. Artık Siirt'li sağa sola gitmeye gerek kalmayacak. Ben artık Siirt'li kardeşlerimin inşallah bu terör örgütlerine prim vermeyeceğine inanıyorum. Kayyum kardeşlerimiz iyi çalışıyor. Buralara kardeş belediyeler atadık, onlar da iyi çalışıyor. Daha güzel olacak.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 23:59

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER