Erdoğan ODTÜ protestocularını terörist ilan etti

Başbakan öğrencilere kendini örnek gösterdi; 'muhalefetin de orada bağı var' dedi...

Erdoğan ODTÜ protestocularını terörist ilan etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, DEİK Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada ODTÜ'deki olaylara ilişkin de açıklama yaptı.

Erdoğan öğrencilerin arasında terör grupları içinde dolaşan kişilerin de yer aldığını iddia ederek şunları söyledi:

"Biz Ankara'da bir üniversite içinde TÜBİTAK uzay merkezinde yer alırken ne yazık ki bizim oraya geleceğimiz bilen, duyan bir kısmı o üniversitesinin öğrencisi, ama büyük çoğunluğu başka üniversitelerin öğrencileri, bazıları ise öğrencilikle alakası yok, terör gruplarının içinde dolaşan takımlar... Ve geliyorlar oraya sırtlarındaki çantalarında molotoftan tutunuz taşlara varıncaya kadar... Bu arada üniversite kampusünün içinde araba lastikleri yakılıyor. Ve bu tablo karşısında polisle çatışma başlıyor ve şiddete dayalı bir protesto gerçekleşiyor"

"NEYMİŞ, PROTESTO HAKKIYMIŞ"

Medyada Göktürk 2 uydusundan fazla ODTÜ'de yaşanan şiddet olaylarının gösterilmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getiren Erdoğan şöyle konuştu:

 "Medyada bu öğrencilerin şiddete dayalı protestosu yer alıyor. Hiç kimse bu nasıl öğrenci, bu nasıl bir yönetim ve rektör demiyor. Türkiye ilk kez uzaya bir uydusunu gönderiyor. Onlar böyle bir heyecanı yaşamak yerine ülkenin en üst yöneticileri orada toplanıyor, onlar orada araba lastikleri yakmak molotof atmak.. Neymiş, protesto hakkıymış. Biz de öğrencilik yaptık ama biz taşla sopayla öğrencilik yapmadık. Biz bu ülkede atılan her adıma destek olan gençlik olarak yetiştik."

"MUHALAFETİN ORADA BAĞI VAR"

"Bunu bir protesto olarak nitelemek bana göre ilimden de nasip almamaktır" diyen Başbakan Erdoğan şöyle devam etti:

"Eğer bu hocalar öğrencilerini böyle yetiştiriyorsa onlara da yazıklar olsun. Bize böyle hocalar lazım değil. Bir defa bir hoca öğrencisine ilme saygılı olmayı öğretmesi lazım. Sen ideolojik olarak, bunu yapan iktidarı kabul etmeye bilirsin ancak gerçeği kabul edeceksin. İşin aslı bu heyecanı yaşayamayan muhalefetin orada bağlantıları vardı."

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2012, 23:30

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER