Erdoğan: 'Kürdistan'da biz oylarımızı HDP'ye vereceğiz' diyorlar

Erdoğan, ”Kardeşlerim Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı?” diye sordu

Erdoğan: 'Kürdistan'da biz oylarımızı HDP'ye vereceğiz' diyorlar

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kayseri'de partisinin düzenlediği mitingde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, "Kürdistan'da biz oylarımızı HDP'ye vereceğiz, Batı'da AK Parti'yi ve MHP'yi yok etmek için çalışacağız diyorlar. Kardeşlerim Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Bay Kemal de bu açıklamayı yapanlarla beraber gidiyor. Bu İYİ Parti nasıl oluyor da ülkeyi bölmek isteyenlerle beraber yürüyor" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Kayseri’ye şimdiye kadar 26 katrilyon tutarında yatırım yaptık.

Proje çalışmaları devam eden millet bahçemizin yapımına bu yıl başlıyoruz.

Fakat CHP bu işten anlamıyor. Park alanlarını ormanlık alanlarını millet bahçesiyle karıştırıyor bu zavallılar.

Dersini iyi çalış öğren de öyle gel. Millet Bahçesi içine Millet Kıraathanesi yapacağız. 24 saat açık olacak gençler gelecek ders çalışacak. Sağlıkta 15'i hastane olmak üzere Kayseri'ye 45 tesis yaptık. Kayseri Şehir hastanemiz bin 607 yatak kapasiteli.

Geçen gün beraber oldukları partinin eş başkanı “biz Kürdistan’da oylarımızı HDP’ye vereceğiz. Batıda da AKP ve MHP’yi yok etmek için çalışacağız” diyor.

Kardeşlerim Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Bay Kemal de bu açıklamayı yapanlarla beraber gidiyor. Bu İYİ Parti nasıl oluyor da ülkeyi bölmek isteyenlerle beraber yürüyor.

31 Mart’ta gelin bunlara toptan dersini verelim. Biz daha çok çalışacağız. Ve bunları sandığa gömeceğiz.

Yanımızda olmayanlara diyoruz ki; size de bize de ölüm var. Gelin bizim yanımıza birlikte yürüyelim.

31 Mart’ta bir kez daha hizmet siyasetini tercih ediyor muyuz?

Eskiden ittifaklar seçimden sonra olurdu. Biz bu konuda da devrim yaptık. Milletimiz sandığa gittiğinde kimin kiminle yürüdüğünü görüyor. CHP İstiklal Marşı’mızı söyleyemeyenlerle ittifak halinde. İyi Parti de bunlarla beraber. Biz buna üzülüyoruz.

Bizim MHP ile ittifakımızın temelleri çok daha gerilere uzanır. Biz İstiklal Marşımızı her gün aynı seda ile söylüyoruz. Cumhur İttifakı'nı pazara kadar değil mezara kadar kurduk.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 16:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 yıl Önce

Daha once sen deyilmiydin kurdistan lazazitan benzer ornek ver ezik bitik yalanci karaktersiz saymakla bitmez senin ar damarin alinmis bir alcaksin

Şahbender yıldız
Şahbender yıldız - 2 yıl Önce

Ahlaksız pergelsiz deyusu ekber

Hasan huseyin deyirmenci
Hasan huseyin deyirmenci - 2 yıl Önce

Sen Diyarbakır’da Mİting yapıp konuşup bu ulkede Kürt sorunu benim sorunumdur diye miller söz verip oyları alıp ardında bir hafta geçmeden tv ekranlarında çıkıp güvenlik güçlerimiz gözünü kırpmadan çolup çocuk yaşlı demeden 1 yaşında tut 70 yaşına kadar güvenlik güçlerimiz ayırmadan vurur diyen sen deyilmidin tufurduğun yeri yalayıp inkar edersin .chp de bu yalanları kurnazlığı senden öğrenmiş

Hasan huseyin deyirmenci
Hasan huseyin deyirmenci - 2 yıl Önce

Açım kapanış yapan sen deyilmi idin şimdide iki maymunluğuna oynuyorsun öyle anlaşılıyorki iktidarda kalmak için oy uğruna herşey yapmış birisin

Hasan huseyin deyirmenci
Hasan huseyin deyirmenci - 2 yıl Önce

Şu an sözde Anadolu dediğin vatan Kürdistan coğrafyası deyilmi misafir olarak gelip yerleşmedinizmi yalan ihanetin kalemliğin sonu yoktur

SIRADAKİ HABER